Кошаркашице Србије декласирале Грчку за другу победу на ЕП

ВАЛЕНСИЈА: Женска кошаркашка репрезентација Србије убедљиво је победила Грчку 85:51 (17:13, 23:3, 25:21,20:14) у другом колу Европског првенства у Валенсији.
kosarka pixabay.

Кошаркашице Србије, после драматичне утакмица са Италијом на отварању ЕП, против Гркиња су одиграле на много вишем нивоу, а кључан тренутак меча била је друга четвртина, у којој је Србија ривалу дозволила да постигне само три поена.

Најефикаснија у победничком тиму била је Александра Црвендакић са 13 поена, Дајана Бутулија је убацила 11 уз осам скокова.

Почела је Србија фуриозно, одмах направила серију од 9:0, али је у финишу четвртине дозволила Грчкој да ухвати прикључак и да са четири поена заостатка уђе у другу деоницу (17:13).

После проблема са шутом, изабранице Марине Маљковић су се консолидовале и заиграле у свом стилу.

Одличном игром у одбрани затвориле су акције Грчке и дозволиле су јој само три поена за 10 минута игре.

Како је прорадио шут, на терену је постојала само екипа Србије која је у друго полувреме ушла са убедљивих 40:16.

До крај сусрета кошаркашице Србије одржавале су високу предност, Грчка није имала шансе за преокрет, а па је тим Марина Маљковић уписалао други тријумф у групи Б.

Сутра је дан паузе, а последњи меч групне фазе Србија ће играти у недељу од 12 сати против Црне Горе.