Међународни три на три баскет турнир у Новом Саду: Србија освојила трофеј

Међународни турнир који се протеклог викенда одржао у Новом Саду је завршен, а на првом месту нашла се селекција Србија 2, која је сјајним партијама апсолутно заслужила да подигне пехар намењен шампионима. У финалу, Србија је славила против Аустрије, највећег изненађења, са 21:11.
srbija2

Србија 2 је у четвртфиналу победила Србију 1, те остварила пласман даље. Након тога, у врло узбудљивом полуфиналу наша екипа победила је Француску са 22:17, те према свим очекивањима ушла у борбу за прво место. У великом финалу састали су се Србија 2 и Аустрија и пружили сјајну партију и велику борбу на терену. Већ средином утакмице Србија је имала предност од шест поена, а уз невероватно чврсту одбрану стигли су и до 15:7. Нису посустајали све до самог краја, па су одржавали константну предност и на крају заслужено славили са 21:1.

Србија 1 је остварила победе над Катаром (21:15) и Русијом (21:12), те заузела пето место на турниру. У мечу за треће место Холанђани су славили против Француске са врло убедљивих 21:6.

Генерални секретар Кошаркашког савеза Србије, Златко Болић, уручио је пехар за прво место, као и награду за најкориснијег играча турнира, која је припала Михаилу Васићу. Члан градског већа задужен за омладину и спорт града Новог Сада, Огњен Цвјетићанин уручио је пехар за друго место на овом турниру, док је покрајински секретар за омладину и спорт покрајинске Владе Војводине Дане Баста доделио награду за треће место.