НБА: Бостон победио Оклахому, "дабл-дабл" Покушевског

БОСТОН: Кошаркаши Бостона победили су на свом терену екипу Оклахоме резултатом 126:122 у ноћашњем мечу НБА лиге.
Filadelfija Boston/Jutjub

У победничком тиму најбољи је био Џејсон Тејтум са 27 поена и 10 скокова, док је Џејлен Браун додао 26 поена. Најефикаснији у гостујућем тиму био је Шеј Гилџес-Александер са 37 поена. Српски кошаркаш Алексеј Покушевски забележио је дабл-дабл учинак са 16 поена и 14 скокова за 37 минута на терену.

Мајами је на свом терену надиграо Финикс 113:112. Најефикаснији у победничком тиму био је Бем Адебајо са 30 поена и 10 скокова. Српски кошаркаш Никола Јовић није играо за Мајами. Код гостију, најбољи је био Девин Букер са 25 поена.

Лос Анђелес Клиперси су у гостима победили Хјустон са 122:106. У победничком тиму истакао се Пол Џорџ са 22 поена. У пораженој екипи најбољи је био Џејлен Грин са 25 поена. Српски кошаркаш Бобан Марјановић провео је на терену нешто мање од три минута, али није успео да се упише у стрелце.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге постигнути су следећи резултати: Атланта - Милвоки 121:106, Голден стејт - Сан Антонио 132:95, Торонто - Детроит 115:111 и Шарлот - Орландо 112:105.