НБА: Денвер победио Далас, Јокићев дабл-дабл

Денвер је синоћ победио Далас резултатом 114:104, а српски кошаркаш Никола Јокић дошао је до новог дабл-дабла и само две асистенције су му фалиле за нови трипл-дабл.
nikola jokic

Наиме, Јокић за 30 минута постигао 19 поена, ухватио 13 скокова и поделио осам асистенција.

Денвер је очекивано поразио Далас на гостовању, за који није наступао Лука Дончић. Маверикси су водили након прве четвртине пет поена, на шта су Нагетси одлично одговорили у другој и трећој деоници у којој су стекли двоцифрену предност.

Далас је покушао да се врати у последњој четвртини, али је Денвер одржавао предност до краја меча и одбијао налете домаће екипе.

Најефикаснији у редовима Денвера уз Јокића били су Милсап са 17 и Томас са 16 поена.

Код Даласа 22 поена постигао је Брунсон, 20 је додао Пауел.

Од осталих мечева вечери издваја се сусрет Оклахоме и Јуте који је завршен након два продужетка победом Оклахоме од 148:147. Џорџ је постигао 45, а Вестбрук 43 поена у победничкој екипи, док је код гостијуДонован Мичел убацио 38 поена.

Демар Дерозан се није осветио Торонту у дресу Сан Антонија, пошто је тим из Канаде савладао Спарсе са 120:117. Ленард је водио Репторсе са 25 постигнутих поена, док је Дерозан постигао 23 за екипу из Тексаса.