НБА лига: Денвер поражен од Бостона и поред 43 поена Николе Јокића

БОСТОН: Кошаркаши Денвер Нагетса, и поред одличне партије српског центра Николе Јокића, поражени су у Бостону у мечу са домаћим Селтиксима са 112:99, у наставку НБА шампионата.
jokic

Јокић је за 38 минута у игри постигао 43 поена (16/23 шут из игре) и забележио шест скокова и пет асистенција. Јокић је у ТД Гардену имао четврту најефикаснију утакмицу у каријери и већ на полувремену имао 29 поена, али није имао адекватну помоћ саиграча. Џамал Мареј је постигао 25 поена, али уз чак девет изгубљених лопти, Факундо Кампацо је имао 15, док су остали саиграчи практично били статисти. Подбацио је Мајкл Портер јуниор без иједног поготка из осам покушаја.

Осим у првих неколико минута када је имао шест поена предности, а потом их брзо изгубио, Денвер је до краја морао да јури заостатак који се кретао углавном на двоцифреном броју.

На крају, лако су Селтикси уписали 14. тријумф у сезони, а Нагетси 12. пораз.

У победничком тиму најефикаснији је био Џејлен Браун са 27 поена, Џејсон Тејтум је имао 21, а Кемба Вокер 17.

Денвер је седми на Западу са скором 15-12, док је Бостон четврти на Истоку са 14-13.

Остали резултати: Мемфис - Њу Орлеанс 113:144, Милвоки - Торонто 113:124, Минесота - ЛА Лејкерс 104:112, Оклахома - Портланд 104:115, Финикс - Бруклин 124:128.