НБА лига: Јокић надомак трипл-дабла, одличан повратак Бјелице

ДЕНВЕР: Кошаркаши Денвера савладали су претходне ноћи у НБА лиги Оклахому са 97:95, уз још једну сјајну партију Николе Јокића.
jokic

Српском центру недостајала је једна асистенција за трипл дабл - имао је 22 поена, 13 скокова, девет асистенција и по једну украдену лопту и блокаду за 36 минута на паркету. Поред Јокића, истакао се Џамал Мареј са 22 поена и по 5 скокова и асистенција. Портер је убацио 15, Милсап 12, а Бартон 10 поена. Код Оклахоме истакли су се Џексон са 20, Хорфорд са 16 и Дорт са 15 поена.

Оклахома је меч отворила серијом 10:2, а онда се Никола Јокић први пут уписао у листу стрелаца. Везао је четири поена и три асистенција у наредних 10 поена Денвера, али Нагетси нису могли да стигну Оклахому, која је играла одличну одбрану и на крају прве четвртине имала великих +12. Ни резерве Денвера нису биле претерано расположене, за разлику од клупе Тандера, који на средини друге четвртине одлазе на највећих +15. Катастрофално је Денвер шутирао за три поена током читавог првог полувремена, а на пет минута до краја првог дела игре се Јокић враћа у игру и успео је да мало погура своју екипу, али су његови саиграчи наставили са промашајима. Оклахома је отишла и на великих +19, а Јокић везује шест поена и на полувреме Оклахома одлази са +13.

У трећој четвртини Јокић наставља да поентира и асистира и Денвер се враћа у игру. Смањили су заостатак, али нису успели скроз да се врате у егал пред почетак последње деонице, па је пред последњих 12 минута било +9 за Оклахому. Јокић се у игру вратио на седам минута до краја и два поена предности за Оклахому. Тандери су одржавали предност и на четири минута до краја имали су +8. На минут и по до краја, Денвер долази на поен заостатка захваљујући поенима Џамала Мареја и Мајкла Портера. За вођство Денвера погађа Јокић на 1:21 до краја, а затим на 40 секунди до краја асистира Бартону, који погађа тројку за +4. На 19 секунди до краја Јокић прави фаул на шуту, па два бацања погађа Бејзли и смањује на 91:93 на 10 секунди до краја. До победе је Денвер дошао у пенал завршници.

Немања Бјелица вратио се на терен после месец дана и пружио одличну партију у поразу Сакрамента од Орланда од 123:112. За 28 минута у игри српски репрезентативац уписао је 15 поена, девет скокова и шест асистенција. С друге стране, црногорски репрезентативац Никола Вучевић постигао је 42 поена и имао девет скокова.