НБА лига: Победа Атланте, Богдановић двоцифрен

У ноћи између суботе и недеље одигране су последње три утакмице предсезоне у НБА лиги.
bogdanovic

Кошаркаши Атланте победили су Мемфис 117:116 у последњој припремној утакмици пред почетак нове сезоне у НБА лиги. Српски бек у редовима Хокса Богдан Богдановић сусрет је завршио са 10 поена (3/12 шут из игре), седам асистенција и два скока за 27 минута колико је био на паркету.

Атланта Хокси дошли су до победе после преокрета у последњој четвртини. Лоше су отворили утакмицу и постигли само 17 поена за 12 минута, па је заостатак после прве четвртине био 12 поена, односно 10 на полувремену. Толико је било и на старту последње четвртине, али су Хокси у последњих осам минута преокренули резултат. Богдановић је последње поене на утакмици постигао у 40. минуту, када је погодио за 100:89. Мемфис је после серије од 5:0 дошао до +16, али Хокси праве серију 16:0 и долазе до изједначења на четири минута до краја.

Меч су преломили Гудвин и Најт, серијом 6:0. Галинари је са 19 поена био најбољи код Хокса, а пратили су га Редиш са 18, Хуертер са 16, Колинс са 15 и Тре Јанг са 12 поена. Дилон Брукс је са 17 био најбољи код Гризлиса, док је Џа Морент додао 15. Најефикаснији у победничком тиму био је Данило Галинари са 19 кошева, један мање уписао је Кем Редиш, док је међу Гризлисима најбољи био Дилон Брукс са 17 поена.

Вашингтон Визардси савладали су Детроит Пистонсе – 99:96. Дени Авдија провео је 31 минут на паркету и постигао је 9 поена, уз 10 скокова, две асистенције и три украдене лопте. Најефикаснији у екипи Вашингтона био је центар Томас Брајант са 22 поена.

Бредли Бил додао је 15, Робин Лопез 13, Раул Нето 10, док је Бертанс постигао 3 поена, уз шут за три 1/7. У екипи Детроита истакли су се Џереми Грент и Дерик Роуз са по 14 поена. Џош Џексон додао је 13, а Блејк Грифин, Килијан Хејз и Сви Михаљук по 11 поена.

Орландо Меџик је савладао Шарлот Хорнетсе – 120:117. Ерон Гордон је са 20 поена био најбољи у победничкој екипи. Црногорски центар Никола Вучевић имао је дабл-дабл учинак од 18 поена и 12 скокова. Грејем са 25 и Розир са 24 истакли су се у редовима Хорнетса. Ламело Бол имао је по 4 поена, скокова и асистенција, а шутирао је 1/10 из игре.

Нова сезона у најјачој кошаркашкој лиги почиње 22. децембра.

Резултати: Орландо-Шарлот 120:117, Вашингтон - Детроит 99:96, Мемфис - Атланта 116:117.