НБА лига: Пораз Денвера у продужетку, трипл-дабл Јокића

ДЕТРОИТ: Кошаркаши Денвера поражени су данас од Детроита са 128:123, после продужетка, на гостовању у Мичигену код Детроита.
jokic, tanjug ap

Српски центар Никола Јокић одиграо је одличну партију, забележивши 10. трипл-дабл у сезони.

Уписао је 39 поена (16/23 из игре), 10 скокова и 11 асистенција за 40 минута на паркету, а ни то није помогло Нагетсима да дођу до трећег узастопног тријумфа. Нагетси су током прве деонице имали 21 поен предности, али су је испустили и у додатном периоду нису успели да избегну 16. пораз у сезони.

Пистонсе је до победе предводио Андре Драмонд са 21 поеном и 17 скокова, Реџи Џексон постигао је поен мање, док је Брус Браун меч завршио са 19 поена, 10 скокова и осам асистенција.

Међу Нагетсима добро издање имали су Вил Бартон са 20 поена и девет ухваћених лопти и Монте Морис са 19 поена по седам скокова и асистенција.

Јанис Адетокумбо предводио је Милвоки до тријумфа над Финиксом од 129:108. Прошлосезонски најкориснији играч НБА лиге одиграо је партију достојну тог звања и за око 30 минута на паркету постигао 30 поена, чак 19 скокова и девет асистенција.

Бакси су овом победом додатно зацементирали прву позицију на Истоку, а у њиховим редовима, добре партије пружили су Крис Мидлтон са 25 поена и Брук Лопез са 17 поена. Код поражене екипе, најефикаснији је био Девин Букер са 32 поена. Њега су пратили Ејтон са 20, односно Убре Јуниор са 15 поена.

Победу је остварила и екипа Хјустон Рокитса, која је са 117:109 савладала Њу Орлеанс Пеликансе. Њих је до 30. тријумфа предводио Џејмс Харден са 38 поена, десет скокова и девет асистенција. Одлични су били и Расел Вестбрук и Бен Меклемор који су убацили по 22 поена.

Меч је обележила резултатска клацкалица. Гости су били у предности у више наврата, али су у финишу поклекли. Пораз није успео да спречи ни Брендон Инграм са 28 поена и 12 скокова, као ни млади Зајон Вилијамсон са 21 поеном и 10 скокова.