НБА лига: Вестбрук стигао Робертсона на врху трипл-дабл вечне листе

САН ФРАНЦИСКО: У наставку НБА лиге, Оклахома је као гост убедљиво поражена у мечу са Голден Стејтом са 136:97, а у екипи Тандера и овог пута није било Алексеја Покушевског због повреде.
jokic

Вориорси су до важне победе дошли захваљујући маестралном Стефу Карију који је постигао 49 поена. Тријумфу Голден Стејта допринео је и Ален Смаилагић, који је имао учинак од шест поена (5-3 шут из игре) и два скока за девет минута игре.

Расел Вестбрук остварио је 181. трипл-дабл у каријери и тако се изједначио са Оскаром Робертсоном на првом месту вечне листе. Вестбрук је у победи Вашингтона над Индијаном 133:132, после продужетка, имао учинак од 33 поена, 19 скокова и 15 асистенција. Значајну подршку имао је у Бредлију Билу који је забележио 50 поена. У редовима Индијане бољи од осталих били су Домантас Сабонис који је такође остварио трипл-дабл - 30 поена, 13, скокова, 13 асистенција и Леверт са 35 поена.

Кошаркаши Девнер Нагетса поражени су од Бруклин Нетса са 125:119. Сјајна кошаркашка представа виђена је у Бол Арени, а Денвер Нагетси су играли сјајно прво и нешто лошије друго полувреме, па не чуди пораз од Брукина са 125:119. Нетси су тако прекинули низ од четири узастопна пораза и после заостатка од чак 21 поен разлике направили велики преокрет и савладали Денвер у Колораду. Одличну партију је пружио и Никола Јокић који је убацио чак 29 поена уз 7 скокова и 6 асистенција, а ваља рећи и да је број асистенција могао бити већи да су саиграчи искористили своје ситуације. Мајкл Портер Џуниор је убацио 28, чак 23 у првом полувремену, 4 тројке у првој четвртини и само 5 у другом полувремену, док је Факундо Кампацо убацио 19. Денвер је био без Мориса, Бартона, Гордона, Наџија, Дозира, али и Џамала Мареја. У редовима Бруклина, 33 поена, 11 скокова и 7 асистенција за Кевина Дурента, 31 је погодио Кајри Ирвинг који је проглашен играчем утакмице, док је 20 поена имао Блејк Грифин.

Победом над Хјустоном 124:116, Јута је стигла до 50. тријумфа у сезони и учврстила се на првом месту Западне конференције. Бојан Богдановић уписао је 20 поена, пет скокова и две асистенције, а ефикаснији од њега у екипи Јуте били су Нинаг са 24 и Кларксон са 20 поена. У саставу Рокетса најбољи су били Мартин и Томас са по 27 поена.

Резултати: Филаделфија - Детроит 118:104, Торонто - Мемфис 99:109, Портланд - Сан Атнтонио 124:102, Денвер - Бруклин 119:125, Индијана - Вашингтон 132:133, Голден Стејт - Оклахома 136:97, Јута - Хјустон 124:116.