НБА: Марјановић спустио кош, Јокић победио (видео)

У наставку НБА лиге одиграно је чак 11 мечева а највећу пажњу српских љубитеља кошарке изазвао је меч између Лос Анђелес клиперса и Денвер нагетса.
Klipersi Denver/Jutjub

Бобан Марјановић и Милош Теодосић као домаћини угостили су Николу Јокића.

Денвер је као гост тријумфовао са 98:107 (24:29, 30:30, 18:15, 26:33). Нагетси су водили на почетку меча.

У другој четвртини ушао је у игру Бобан Марјановић и одиграо веома добар меч, а клиперси су на крају полувремена имали вођство 59:54.

Денвер је у трећој деоници убрзао игру, погађали су из свих позиција и имали предност, Бобан је био на клупи.

На почетку последње четвртине Марјановић је играо и клиперси су изједначили резултат а он је извео закуцавање преко два човека и то је изазвало прекид меча, јер су судије тражиле да се измери висина на којој је остао обруч јер су сматрали да га је Бобан изместио из основног положаја.

Међутим после вођства и клиперса Никола Јокић је тројком примакао Денвер на 94:93, а Марјановић је отишао на клупу и поред фантастичне партије и одржавања вођства његовом игром. Потом, је Јокић је при резултату 95:95, постигао зицер, па је довео Нагетсе у вођство које до краја меча није више било угрожено.

Јокић је био најбољи играч гостију - за 33 минута постигао је 21 поен (шут за два 5/9, за три 1/4, слободна бацања 8/10), а имао је и осам скокова, пет асистенција, те по једну блокаду и крађу. Са њим на паркету, Денвер је дао осам поена више него што је примио. Пратили су га Херис (20), Бартон (19) и Милсап (11 поена, уз 16 скокова, али шут 1/7), Лајлс (10).

Што се Клиперса тиче, Марјановић је био најимпресивнији - за 17 минута на паркету дао је 18 поена (реализација шута 6/8), остварио је и осам скокова, а док је њему била пружана шанса, домаћини су дали седам поена више него што су то дозволили ривалу. Ефикаснији од Бобија био је само Херис (19 поена, 10 скокова, три блокаде, Галинари је застао на 16, а сјајни резервиста Лу Вилијамс на 14 поена.

Сакраменто кингси поражени су од Јуте џез 117:123 (34:30, 21:38, 32:25, 30:30). Богдан Богдановић због повреде није играо а Немаеа Бјелица је играо 27 минута а постигао је 18 поена са осам скокова, две асистенције и једном украденом лоптом. Од његових саиграча ефикасни су били: Коли-Штајн 23 поена, Фокс 21, Хилд 19.

У Јути чак седам двоцифрених играча: Мичел 24, Инглиш 22, Фејворс 18 са 9 скокова, Гоберт 19 са чак 15 скокова и по 13 поена Краудер, Баркс и Егзум.