НБА: Порази Минесоте и Клиперса (видео)

Тројица српских кошаркаша наступали су у својим клубовима али су доживели поразе.
Nemanja Bjelica/Fonet

Минесота тимбервулвси угостили су НБА лидера Хјустон рокетсе.

Било је и инцидената, Диенг је после дуела са Полом одгурнуо га а онда је притрчао Грин, који је Диенга гурнуо у публику. Прискочили су сви играчи који су се у том тренутку нашли на паркету и допринели да се већи инцидент избегне.

А након што је Грин избачен са меча због непримерене реакције, Минесота је у финишу пришла на "-5". Тада је Харден 11 од својих 34 поена постигао за шест минута, укључујући и тројку на 58 секунди којом је и потврђена победа Хјустона 120:129, 26. у последњих 28 утакмица.

Немања Бјелица је играо 35 минута и постигао 15 поена, 4/6 за два, 2/4 за три, а 1/2 са линије пенала, имао је шест скокова и три асистенције, а једном је изгубио лопту.

Код Минесоте истакли су се Тиг са 23 поена и 11 асистенција, Таунс са 20 поена и 18 скокова, Вигинс са 21, Крофорд са 20 поена, Роуз са 14 поена за 19 минута.

Код Хјустона је седам играча било двоцифрено: Пол је постигао 18 (8ск, 9ас), Капела 16 и 22 скока, Андерсон 14 поена, Грин и Такер 12 поена и Ариза 11 поена.

Пораз од Хјустона збацио је Минесоту са пете на осму позицију Западне конференције, уз 11 утакмица до краја, међу њима и једне са Клиперсима (наредни меч), као и две са Јокићевим Денвером.

ЛА клиперси су такође поражени, од Портланда 122:109, уз скроман учинак српских кошаркаша.

Милош Теодосић је као стартер за 23 минута убацио шест поена уз три асистенције, док је Бобан Марјановић за 12 минута погодио четири слободна бацања и имао пет скокова и једну асистенцију. Вилијамс је био најефикаснији код клиперса са 30 поена, Харел 24, Риверс 15, Херис 11 поена.

Код трејлблејзерса Лилард је постигао 23 поена, Меколум и Харклес 21 поен, Нуркић 17 поена и 12 скокова, Амину 16 поена.