НБА: Рекорд каријере Николе Јовића у поразу Мајамија (видео)

ТОРОНТО: Кошаркаши Торонта победили су свом терену екипу Мајамија 112:104 у ноћашњем мечу НБА лиге.
YT

У победничкој екипи најбољи је био О Џи Ануноби са 32 поена и 10 скокова, док је Фред Ванвлит додао 23 поена.

У пораженом тиму најбољи је био Макс Струс са 20 поена. Српски кошаркаш Никола Јовић постигао је 13 поена, а уписао је и три скока, једну асистенцију и једну украдену лопту за 24 минута на терену. Ово је био рекорд каријере српског кошаркаша у НБА лиги.

Кошаркаши Оклахоме победили су у гостима екипу Вашингтона 121:120. У победничком тиму бриљирао је Шеј Гилџес-Александер са 42 поена, уз седам асистенција и шест скокова, а постигао је тројку за победу 1,1 секунду пре краја утакмице. Српски кошаркаш Алексеј Покушевски је за 14 минута на терену постигао осам поена, уз три блокаде и по један скок и асистенцију. Кристапс Порзингис је био најефикаснији у домаћем тиму са 27 поена, уз девет ухваћених лопти.

Кошаркаши Њујорка савладали су у гостима Денвер 106:103. Ово је био први пораз Денвера на свом терену ове сезоне. Домаћи тим је играо без српског кошаркаша Николе Јокића, који је ван терена због корона вируса. Најефикаснији у тиму из Њујорка био је Џулијус Рендл са 34 поена и 11 скокова. Код домаћих, истакли су се Боунс Хајланд и Џамал Мареј са по 21 поеном.

Хјустон је у гостима победио Далас 101:92. Кевин Портер џуниор је постигао 17 поена и имао 11 скокова за Хјустон, док је 17 поена додао Џејлен Грин. Српски кошаркаш Бобан Марјановић није играо за Хјустон. Далас је играо без Луке Дончића, а најефикаснији у редовима Маверикса био је Тим Хардавеј са 28 поена.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Финикс - Голден стејт 130:119, Бостон - Атланта 126:101, Индијана - Шарлот 125:113, Минесота - Орландо 126:108, Милвоки - Кливленд 113:98 и Њу Орлеанс - Чикаго 124:110.