НБА: Сакраменто водио па изгубио у Оклахоми (видео)

У ноћи између четвртка и петка одигране су четири утакмице НБА кошаркашке лиге.
нба

Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су на гостовању од Оклахоме 112:108 (25:27, 25:34, 31:21, 31:26)

Српски кошаркаши Немања Бјелица и Богдан Богдановић као стартери имали су запажене улоге у Кингсима.

Бјелица је био ефикасан, играо је 34 минуте и убацио је 18 поена (7/9 шут укупно, 4/6 за три поена), 9 скокова, две асистенције и једну лопту је изгубио.

Богдановић је играо 28 минута и постигао је 11 поена (4/14 шут укупно, 2/8 за три поена), уз то је имао четири скока и четири асистенције, једну украдену и две изгубљене лопте.

Бели је погађао, док Богдан није имао шутерско вече.

Кингси су одиграли сјајно прво полувреме у којем су имали двоцифрену предност (61:50).

У наставку утакмице Оклахома је заиграла нешто чвршће одбрану и окренула меч у своју корист. Сакраменто је у трећем периоду имао 19 поена предности (78:59).

У последњној четвртини Богдановић је тројком успео да смањи разлику на -3 (105:102), па је и промашио шут при резултату 109:104.

До краја меча Кингси су успели да смање на 110:108, али је Крис Пол рутински погодио оба слободна и утакмица је завршена резултатом 112:108.

Најефикаснији у победничком саставу био је Данило Галинари са 24 поена, Гилџес-Александар је постигао 20, док је Крис Пол имао 17 поена, Стивен Адамс је убацио 15, Денис Шредер 13, Нерленс Ноел 10.

Код Кингса бољи од осталих био је Херисон Барнс са 21 поеном, Бади Хилд 15 поена, Хери Џајлс је убацио 19, Алекс Лен 11 поена и 11 скокова, Кори Џозеф убацио је 6 поена са 11 асистенција.

Сакраменто је 12. на Западу има скор 24/34, а Оклахома је пета са скором од 37/22.