Новосадски дерби екипи 021

Новосадски градски дерби, теже него што то крајњи резултат говори добио је 021, који је на тај начин освојио треће место након лигашког дела такмичења.
021 ZKA/R. Hadzic

Овај тријумф изабраницама Саше Јовановића омогућио је да у првој рунди плеј-офа избегну шампински тим Црвене звезде. Новосадска ЖКА је наступила без најбоље играчице Јоване Митровић, а то младе играчице нису успеле да надоместе.

У првој четвртини ЖКА је парирала домаћем тиму који се у уводним минутима није сналазио и направио доста грешака. Гошће су биле брже и агресивније, али тада се разиграла Јелена Адамовић и екипа 021 је захваљујући тој чињеници на полувреме отишла са седам поена предности (32:25).

Утакмица је одлучена у трећој четвртини када је 021 појачао ритам које гошће нису успеле да испрате. У другом кватралу те деонице предност 021 је била двоцифрена и завршена је резултатом 53:39.

Када је Тамара Јокић почетком последње четвртине погодила тројку за +17 (60:43) меч је био одлучен и 021 је до краја утакмице само одржавао предност.