Партизан изгубио у гостима код Лијетувос Ритаса

ВИЉНУС: Кошаркаши Партизана поражени су вечерас од Лијетувос Ритаса у Виљнусу са 80:74 (28:23, 20:19, 17:17 15:15), у првом мечу Групе Е Топ 16 фазе Еврокупа.

У одсудним тренуцима промашивао је наш тим, правио грешке, те су бодови остали на североистоку Европе.

Боље су почели домаћи, док су црно – бели направили много фаулова, те су врло брзо испунили бонус. То им се осветило, Ритас је стекао 10 поена вишка (15:5), али је Партизан одговорио са две тројке и серијом 8:0 вратио се у меч. Тада је Сатон почео да погађа и задаје велике проблеме Београђанима, који су нови заостатак од 10 поена до првог одласка на одмор успели да преполове. У таквом ритму Партизан је  наставио у другој деоници и успео да дође до вођства (31:33). Ипак, одмах су узвратили домаћи, направили серију 8:0, и на велики одмор се отишло резултатом 48:42, уз податак да је Сатон уписао 17 поена, без промашаја из игре.

И трећа деоница донела је игру на махове, бројне поене у серији оба тима. Прво је Партизан са 6:0 за минут и по стигао до изједначења, али након периода са мало поена и доста промашаја на обе стране, Ритас је ушао у серију тројки, црно – бели са друге стране нису погађали, те је пред последњу деоницу домаћин поново имао, као на полувремену, шест поена вишка (65:59). А на почетку четврте четвртине – реприза старта треће, црно – бели су направили 6:0, те су наставили да “дишу за врат” домаћину. На три и по минута до краја Партизан је стигао на два поена заостатка (72:70), после чега се дуго играло “кош за кош“. Нажалост, Маринковић је у последњем минуту промашио шут за три поена, у наредном нападу Буткевичиус је поентирао из тешке позиције и запечатио судбину екипе Андрее Тринкијерија.

У наредном колу Партизан дочекује берлинску Албу.