Партизан победио шампиона Европе

Кошаркаши Партизана савладали су актуелног шампиона Европе екипу Анадолу Ефеса резултатом 92:85 у пријатељском мечу на опроштају Новице Величковића.
Инстаграм профил КК Партизан

Он се пуној Арени обратио у полувремену.

На свечаности је било око 15.000 гледалаца и велики број бивших кошаркаша и тренера, али и легенди Партизана из других спортова.

Партизан је против великог ривала брзо повео са 22:12, али је на крају прве деонице резултат био нерешен – 23:23.

У другој и трећој четвртини екипе су се смењивеле у вођству, али ниједна се није "одлепљивала".

Највећа разлика била је осам поена, тако да је пуна Арена уживала у сјајној, неизвесној и такмичарској кошарци.

Иако је била пријатељска утакмица, и једни и други су желели тријумф, а на крају је Партизан победио захваљујући нешто бољој игри у одбрани и доброј завршници расположеног Радета Загорца у последњој четвртини.