ПЛС: Новосађанке доминантне у Крагујевцу

Кошаркашице Војводине победиле су Раднички у Крагујевцу, у шестом колу Прве лиге Србије.
kosarka

Сусрет је одлучило одлично прво полувреме Новосађанки, које су, захваљујући сјајној игри у нападу, стекле плус 28 пре одлазак на велики одмор и ту предност без икакве драме сачувале до краја утакмице. Црвено-беле сада имају половичан скор у првенству, док су Крагујевчанке и даље без победе.

Серијом 13:0 Војводине у уводној деоници, наговештено је у ком правцу ће да иде овај дуел. Мекнил, Томпсон и Тина Селаковић трасирале су пут гошчама ка двоцифреном вођству, које је одржано до краја прве четвртине. У наставку је уследио нови налет Новосађанки. Поново су Селаковићева и Томпсон биле разигране, а када им се прикључила Радуловићева, на семафору је писало 38:18 за Војводину.

Екипа Александра Јовановића није посустајала да ривала сломи већ у првих 20 минута. До краја друге четвртине вођство је износило скоро 30 поена и већ тада је било јасно какав ће бити епилог сусрета. Ако су прва два квартала протекла доминантно у корист Новосађанки, шта тек онда рећи за трећу деоницу коју су црвено-беле добиле са 23:4? Велика разлика је једноставно била недостижна за Раднички, Војводина је лагано на крају затворила утакмицу и остварила нову победу.

Раднички – Војводина 57:94 (13:26, 18:33, 4:23, 22:12)

КРАГУЈЕВАЦ: Хала Језеро, гледалаца: 100, судије: Баошић (Београд), Перовић (Београд), Димић (Београд).

РАДНИЧКИ: Милетић, Поплудијевић 9, Вуковић 25, Вуловић 1, Бишевац, Ђоровић, Кнежевић, Алексић, Васовић 2, Милутиновић 7, Ђорђевић 3, Николић 10.

ВОЈВОДИНА: Мекнил 21, Радуловић 10, Јанковић 10, Томпсон 12, Т. Селаковић 14, М. Селаковић, Живковић 8, Марјановић, Јаковљевић 4, Марић 4 (10ск), Стојић 11.