Победа Партизана против Венеције на старту Еврокупа

Кошаркаши Партизана почели су такмичење у Еврокупу победом на гостовању Венецији.
kosarka

Црно–бели, који су пре три дана први пут освојили трофеј Суперкупа АБА лиге, остварили су битан тријумф на почетку сезоне на европској сцени. Изабраници тренера Андрее Тринкијерија контролисали су утакмицу од почетка до краја и успешно су одбијали све налете актуелног шампиона Италије.

Црно–бели су добро почели меч, повели су 6:4 и потом су користили то што домаћина није хтео шут за три поена. Венција је из чак девет покушаја погодила само једном. Управо је тројком Јарамаз у последњој секунди прве четвртине довео Партизан на плус седам предности – 19:11. Наставили су Београђани у истом ритму, па су убрзо били и 12 поена у плусу, али су се домаћи преко Вота и Брамоса серијом 8:0 вратили у игру. Полако је Венеција топила предност гостију, па се на полувреме отишло резултатом 30:26. Ништа нису препуштали случају црно–бели, који су после одмора фуриозно кренули у трећу четвртину. Направили су серију 7:0, а Италијани су се доста мучили у нападу, па је Партизан дошао поново до двоцифрене предности – 42:32.

Консолидовали су се домаћини, поправили су шут и пред последњих 10 минута стигли су на само четири поена заостатка – 48:44. Покушавала је Венеција да се приближи још више и успела је на почетку четврте четвртине када је дошла на 48:47, али су црно–бели успешно спречавали њене налете. Држали су се Италијани до саме завршнице, када су се у последњем минуту пришуњали до 64:61, а на 10 секунди до краја и до 66:63. Партизан је, међутим, победу запечатио са линије слободних бацања.

К. Б.

ВенецијаПартизан 63:66 (11:19, 15:11, 18:18, 19:18)

ВЕНЕЦИЈА: Дворана спортова „Ђузепе Талијерсио“, гледалаца: 2.000, судије: Кортез, Ковалски, Гелер.

ВЕНЕЦИЈА: Удано 2, Касарин, Брамос 12, Тонут 2, Даје 9, Де Николо 9, Филој 6, Видмар 5, Чапел 8, Пелегрино, Ћерела 4, Ват 6.

ПАРТИЗАН: Волден 5, Загорац, Пејy 14, Гордић 7, Парахуски 2, Јарамаз 12, Величковић, Бирчевић 3, Јанковић 2, Томас 11, Пејнерс, Мозли 10.