ЕЛ: Пораз кошаркаша Звезде од Макабија после продужетка

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Макабија у Тел Авиву после продужетка у трећем колу Евролиге и сада имају скор од једне победе и два порза, колико и Понос Израела.
zvezda pao, kk crvena zvezda

Црвено–бели су се буквално вратили из мртвих у последњој четвртини у којој су изборили продужетак, у којем им је, нажалост, понестало снаге, али и решења за сјајног Вилбекина.

Црвено-бели су ужасно почели меч, били су у заостатку 19:4 јер су губили много лопти, а Макаби је на другој страни долазио до поена из контри. Утакмица је била лоша на обе стране, али после прве четвртине се играло више у ритму који одговара Звезди, нешто спорије. Прилазили су гости неколико пута, Перпероглу је држао тим у игри, али би Макаби по правилу одбијао те налете. Нису црвено-бели до последњег периода пришли на више од минус седам, а онда је Београђане пробудио тандем Човић–Добрић.  Буквално су се вратили из мртвих два минута пре краја када их је Добрић довео на само минус један, Оџо је погодио слободно бацање за 67:67 и продужетке. У додатних пет минута дилеме није било, Вилбекин је отворио продужетак са пет поена, после продора Волтерса било је и плус седам, па је на крају Звезда претрпела убедљив пораз.

К. Б.

МакабиЦрвена звезда 85:69 (24:13, 15:17, 16:17, 12:20:17:2)

ТЕЛ АВИВ: Дворана Менора Мивтачим, гледалаца: 10.800, судије: Рижик, Виклики, Исгудер.

МАКАБИ: Брајант 2, Вилбекин 16, Ејси 2, Хантер 8, Каспи 15, Авдија 2, Дорси 3, Дибартоломеио 2, Волтерс 15, Коен, Блек 11, Зусман 8.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Браун Д, Човић 6, Браун Л, Перпероглу 18, Давидовац 7, Лазић 2, Фаје 7, Берон 8, Добрић 10, Гист 2, Џенкинс 6, Оџо 3.