Пораз кошаркашица Србије од САД

Кошаркашице Србије изгубиле су од САД у првој утакмици квалификационог турнира за Олимпијске игре у Токију.
d

С обзиром на то да су се Американке већ квалификовале, ова утакмица је имала ревијални карактер и била добро загревање пред дуеле са Нигеријом и Мозамбиком, с којима ће се Србија борити за пласман на Олимпијаду.

Наше кошаркашице су добро ушле у меч. Утакмица је почела погоцима са обе стране, а прве поене за Србију постигла је Ана Дабовић. У четвртом минуту Српкиње су стигле до вођства, поготком Тине Крајишник (6:4). Американке су убрзо преокренуле и направиле серију од 7:0 (6:11). Српске кошаркашице су пратиле САД, а међу најзаслужнијима за то била је Саша Чађо која је погодила две тројке. На половини друге четвртине Американке су опет направиле серију и дошле до двоцифрене предности (17:28). Наше кошаркашице су узвратиле направивши мини серију и прво полувреме завршиле са минус осам поена разлике (34:42).

У наставку игре, обе екипе су играле нападачки, што је више одговарало САД. Американке су само повећавале предност, а до краја треће деонице било је више од 20 поена разлике (47:70). Све од себе су дале играчице Србије да стигну резултат. Направиле су серију од 10:0 што је приморало селекторку САД да затражи тајм-аут (62:77). До краја утакмице било је тешко стићи предност коју су Американке направиле, па су наше кошаркашице претрпеле пораз у првој утакмици на турниру.

Следећи меч репрезентација Србије игра у суботу од 17 часова против Нигерије.

С. Рудакијевић

САД - Србија 88:69 (20:14, 22:20, 28:13, 18:22)

БЕОГРАД: Дворана “Александар Николић”, судије: Аункрогерс (Летонија), Штраубе (Немачка), Дуан (Кина).

САД: Бирд (8 ас), Дигинс 15, Фаулс 10 (6 ск), Огвумике 6, Стјуарт 9, Еткинс 8, Греј 8, Грајнер 14 (6 ск), Лојд (8 ас), Мичел 2, Семјуелсон, Вилсон 16 (7 ск).

СРБИЈА: Брукс 13, Чађо 12, Дабовић 13, Крајишник 11, Шкорић 7, Бојовић (6 ас), Бутулија, Јовановић, Милић 4, Миљковић 4, Станковић 3, Васић 2 (6 ск).