АБА лига: Пораз Звезде од Будућности у Београду

У дербију АБА кошаркаше лиге и дуелу прошлогодишњих финалиста Будућност је Црвеној звезди нанела први пораз ове сезоне у регионалном такмичењу пошто је у Београду у оквиру другог кола приказала одличну партију.
zvezda buducnost, aba

Подгоричани су прекинули низ црвено–белих од 18 узастопних добијених мечева у дворани “Александар Николић” која је и овог пута била празна (само 300 са ВИП улазницама) због одрађивања казне актуелног шампиона због инцидената током прошлосезонске финалне серије управо против Будућности. Гости су у већем делу утакмице водили, контролисали су ствари на терену и тројкама су одржавали предност. Звезда је успела да пређе у вођство средином треће четвртине када је дошла на плус шест, али су Подгоричани врло брзо вратили резултат на првобитно стање.

Будућност је боље ушла у меч и на крилима Мартина дошла је до девет поена предности – 19:10. – 35:33. Ређали су домаћи асистенције, којих су до тада већ имали 12, а одлично је функционисао тандем Човић–Гист па су на кратко и повели 35:33. Све је погађао Американац и држао је Звезду у егалу до одласка на полувреме, на којем су ипак гости имали два поена вишка – 44:42. Наставио је Гист у одличном ритму и у трећој четвртини успели су црвено–бели да преокрену. Имали су плус шест (58:52). Будућност је у потпуности пала у одбрани, али оно што им је ишло од руке је шут за три поена и управо су тим оружјем на 17 секунди до уласка у последњих 10 минута вођство вратили на своју страну – 66:63. У четвртој четвртини гости су били незаустављиви, Гиста је стигао умор и нико у редовима Звезде није могао да се истакне и раздрма екипу, па је Будућност сасвим заслужено славила.

К. Б.

Црвена звездаБудућност 81:89 (20:26, 22:18, 21:22, 18:23)

БЕОГРАД: Дворана “Александар Николић”, гледалаца: 308, судије: Белошевић, Јавор, Радојковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Браун Д. 3, Човић 6, Браун Л. 5, Давидовац 4, Лазић 2, Фаје 2, Берон 11, Добрић 8, Гист 27, Yенкинс 10, Симанић, Оyо 3.

БУДУЋНОСТ: Кобс 16, Ивановић 14, Бамфорт 8, Шеховић 15, Старовлах, Мартин 17, Илић, Николић З. 4, Божић 1, Поповић, Мајерс, Николић Д. 14.