ПРВА ЖЕНСКА ЛИГА СРБИЈЕ: Сјајне Новосађанке

021 - Црвена звезда 81:68 (24:14, 10:18, 27:16, 20:20)
е

Дерби 17. кола Прве женске лиге Србије заслужено је припао врло добрим Новосађанкама. Иако су имале осцилацију у игри, те одиграле слабију другу четвртину. Изабранице Саше Јовановића су биле у вођству током целе утакмице, контролисале резултат и стигле до тријумфа који им омогућује другу позицију.

Одлично су почеле домаће кошаркашице и већ у првој четвртини, на крилима Адамовићеве и Илићеве у неколико наврата имале су 12 поена предности. Но, шут је потпуно стао 021 у другој деоници. Домаће су имале лоше решење у нападу, нису погађале отворене шутеве и Звезда се вратила у меч.

Међутим, у трећој четвртини домаће су поново стигле до двоцифрене предности и након минијатуре Зоране Тодоровић у финишу тог периода игре стигле до великих 13 поена вишка (61:48). У последњој четвртини Новосађанке нису дозвољавале Црвеној звезди да им угрозе вођство, одржавале су високу предност и сада су се осамиле на другој позицији.

ПЕТРОВАРАДИН: Спортска хала, гледалаца 150, судије: Смиљанић, Ђукић, Радосављевић.

021: Радовић 3, Бедов, Чорто 5, Требовац 4, Радуловић 19 (5ас), Опачић, Адамовић 26 (10ск, 5ас), Илић 13 (12ск), Тодоровић 11, Шицар, Каћански.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Наумчев, Катанић 17 (13ск, 5ас), Вуловић 4, Недељков 6, Деурић, Јанковић 16, Бојовић 19, Митровић, Ковачевић 5, Мишевић 1.