У дербију првог кола КЛС Војводина боља од Слободе

Сјајном партијом на старту против једног од фаворита у лиги, који игра и АБА 2 такмичење, кошаркаши Војводине наговестили су велике могућности.
kosarka Vojvodina

После сјајног старта, у другој четвртини је уследио пад, али су потом Новосађани одиграли моћну трећу деоницу у којој је тројке погађао одлични плејмејкер Алекса Николић.

После ове утакмице прилично је јасно да ће мало ко моћи да се ослади у Спенсу. Војводина има одличан састав и захваљујући томе тренер Николић може да ротира играче, па практично њих десеторица могу да одиграју на високом нивоу.

Сада су његови изабраници били одговорни у одбрани, брзи у нападу и све је изгледало изузетно добро на терену. Војводина је кренула фантастично, пре свега изузетно јако у одбрани и већ половином прве четвртине стигла је до двоцифрене предности, да би пред крај имала 14 поена више – 28:14. У наставку су, међутим, Ужичани кренули фуриозно, играли су пресинг преко целог терена, а Новосађани су се у тим тренуцима мучили у нападу и нису могли до поготка. Гости су се, с друге стране, распуцали, убацили су пар тројки од којих је једна била дело Војиновића после ког су смањили заостатак на само три поена (33:30). Воша је тек у финишу друге четвртине постигла две тројке, најпре Ракићевић, затим и Николић и на полувреме је отишла са 10 поена разлике – 51:41. Овај двојац је наставио у истом ритму и у трећој деоници и већ на половини је предност нарасла до 20 поена. Иако је остало још доста да се игра, победник се назирао. Почетком последње четвртине Воша је имала и 24 поена вишка и тада је заиста све било јасно, а утакмицу је рутински одрадила до краја.

Д. Кнежић

ВојводинаСлобода 99:85 (28:14, 23:27, 25:14, 23:30)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, без присуства публике, судије: Јовчић, Ћалић, Влаховић.

ВОЈВОДИНА: Николић 14, Беслаћ 17, Бјелица 11 (8ас), Марић 8, Савић 9 (5ск, 6ас), Недељков, Гаћеша 18, Миротић, Бањац, Кумовић 2, Ракићевић 12, Зарић 8.

СЛОБОДА: Симић 4, Степановић 8, Тадић 9 (5ск, 3ас), Николић 5, Војиновић 15, У. Илић 8, Марјановић 2, Илкић 15, Ћубић 5, А. Илић 5, Матовић, Пажин 9.