Ветерничани бољи у Футогу

Локални кошаркашки дерби између Ветерничана и Футожана одигран синоћ у оквиру 7. кола Мушке регионалне лиге север, оправдао је очекивања јер је виђена солидна кошарка, те неизвестан меч до последњег минута.
kosarka

У трилер – завршници боље су се снашли играчи Младости, а велики допринос дао је до тада мало приметни центар Ветерничана Шпаравало, који је ухватио мноштво лопти под оба обруча, те погодио кош у кључним трнуцима. Преокрет “домаћих” уследио је након одличне зонске одбране у последњој четвртини за коју Футожани нису имали решење, али у шут им је потпуно заказао, о чему сведочи број поена у завршној четвртини.

Утакмицу су боље почели Ветерничани са много енергије и јаким пресингом, те су повели са 9:0. међурим, Футог се брзо консолидовао и одговорио серијом од 11:0, са мноштвом лаких поена из контра напада. У наставку, Футожани су одлично шутирали, поготово изван линије 6,75, те су у другој деоници стигли до 10 поена предности (38:48), а на полувреме формално гости у овом дуелу су водили са 50:43.

Почетком другог полувремена Футог је увећао предност, али је уследила серија Младости од 10:0. Већ у другом минуту последње четвртине екипа из Ветерника је успела да изједначи (65:65), да би до краја са много више енергије, поготово у одбрани, одиграли завршницу и дошли до заслужене победе против комшија из Футога.