Висок пораз Звезде од ЦСКА у Евролиги

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас од московског ЦСКА 85:59 (22:10, 22:17, 21:7, 20:25) у Београдској арени у 7. колу Евролиге.
KK Crvena zvezda

У судару Звезде и руског ЦСКА у оквору 7. кола Евролиге, виђена је неравноправна борба и немоћ црвено – белих кошаркаша, поготово у офанзивним акцијама.

Почело је у изједначеном ритму, али већ у другој половини прве деонице “армејци” су супели да се осетније одлепе и стекну двоцифрену предност. Мучила се Звезда у нападу, јер су гости играли сјајно у дефанзиви. Оно мало отворених шутева које су црвено – бели имали, нису успели да погоде. Слична слика виђена је и у другој четвртини, који је тројком отворио Перо Антић. Када је нешто касније истом мером узвратио Родригез, Московљани су имали 16 поена предности (17:33). Уследио је период нешто боље игре српског шампиона, довољан само за смањење заостатка на 10 поена (25:35). То је било кратког даха, с обзиром да су гости на полувреме отишли са 17 поена вишка (27:44).

Још веће Звездине муке виђене су у другом полувремену. Моксовљани су кренули серијом од 9:0. Предност руског тима је константно расла, да би у једном моменту износила 33 поена вишка (32:65), а домаћи су били немоћни и(ли) непрецизни у нападу. У последњој четвртини, по логици ставри, гости су успорили ритам, сли су црвено – бели успели само да незнатно смање заостатак против тима који спада међу главне фаворите за освајање Евролиге.

Д. Кнежић

Црвена звездаЦСКА 59:85 (10:22, 17:22, 7:21, 25:20)

БЕОГРАД: Хала “Београдска арена”, гледалаца: Судије: Херезуело (Шпанија), Халико (Естонија) и Романо (Израел).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС:  Кешељ, Радичевић 2, Дангубић 2, Лазић, Антић 9, Добрић, Фелдин 12, Апић, Рочести 15 (5 ас), Лесор 7, Јовановић 4, Бјелица 8.

ЦСКА: Де Коло 16, Фридзон 1, Антонов, Родригез 11(9 ас), Воронцевич 9, Клибурн 6, Хигинс 12, Кулагин 5, Хријапа, Курбанов 7, Хајнс 13, Хантер 5 (10 ск).