Војводина победом започела ВАБА лигу: Новосађанке силне

Кошаркашице Војводине 021 сјајно су отвориле своју прву сезону у регионалној ВАБА лиги победом над Партизаном.
ZKK Vojvodina V Partizan

Новосађанке су одиграле изван­редно прво полувреме и тако створиле велику разлику. До краја је требало само да је одрже, у чему су и успеле.

Велика борба виђена је на почетку утакмице. Обе екипе ушле су агресивно желевши што боље да се покажу на старту такмичења. Домаће играчице су, ипак, биле нешто боље и након више од четири минута игре дошле су до двоцифрене предности (16:6).

Сјајну одбрану су одиграле Новосађанке у другој деоници. Београђанке су веома тешко долазиле до поена, а томе је допринело и што је Воша често пресецала нападе. У томе се посебно истакла Американка Шакванда Милер Меккреј. Домаћа екипа је била шутерски расположена, па је до краја полувремена предност порасла на 23 поена (48:25).

Партизан је показао бољу игру у наставку. Гошће су играле јачи пресинг и тако успеле колико - толико да смање разлику. У последњој деоници виђена је изједначена игра. То је било довољно Воши да задржи велику предност и по­бедом започне регионални шампионат.

С. Рудакијевић

Војводина 021 - Партизан 78:59 (25:15, 23:10, 12:16, 18:18)

ПЕТРОВАРАДИН: Спортска хала Петроварадин, играно без присуства гледалаца, судије: Влаховић, Радосављевић, Ђукић.

ВОЈВОДИНА 021: Мишељић 23 (6 ск), Подунавац 8 (6 ск), Ле. Радуловић 3 (6 ас), Ла. Радуловић 12 (6 ск), Адамовић 16, Јаковљевић 4, Живковић 3, Грујић, Зукановић, Опачић, Тодоровић, Милер Меккреј 9 (6 ск).

ПАРТИЗАН: Јовановић 6, Олић 8, Стојановић 8, Инђић 9, Марјановић 6, Стојић 2, Ковачевић, Каралић 3, Самарџић 6, Луковић 11 (6 ск).