Женска кошаркашка лига Србије: Сјајна партија Новосађанки

Историја је исписана, и то на какав начин! Девојке из екипе 021, у 1. колу Женске кошаркашке лиге Србије, у првој званичној кошаркашкој утакмици у новој хали у Петроварадину, сјајном игром су декласирале гошће, победивши их са 30 поена разлике, а у два наврата предност домаћих је износила и 40 поена.
kos 021 - 1

Слабији познаваоци женске кошарке, који су дошли да погледају овај меч, можда су помислили да је Краљево “топовска храна” у ЖКЛС, али реч је о екипи која је годинама по квалитету трећи  или четврти тим у Србији. Ипак, од старта изабранице Саше Јовановића кренуле су силовито, чврсто у одбрани, те разноврсно у нападу, уз врло добар шут. Семафор је на моменте деловао нестварно: 19:1, 45:13, те на полувремену 50:15 за 021! Доминирале су домаће кошаркашице и у скоку, али било је јасно да се овакво полувреме просто не може поновити.

Но, у трећој деоници настављена је доминација домаћих, а када су Краљевчанке имале добре периоде игре, те су смањиле заистатак на 30, потом и на 23 поена (78:53), уз константно ефикасне Јовану Адамовић и Дуњу Гверо, са две узастопне тројке распуцала се и Тамара Јованчевић, те је разлика поново отишла на преко 30 поена.

У последњој четвртини, логично, екипа 021 није могла да одржи висок ниво игре, а шансу су добиле готово све играчице. Кренуо је шут гошће, али то је било довољно само да се колико – толико ублажи пораз.

Текст и фото: Д. Кнежић

021 – Краљево 89:59 (22:7, 28:8, 26:21, 13:23)

ПЕТРОВАРАДИН: Хала у Петроварадину, гледалаца: 100. Судије: Својић, Олћан (Зрењанин), Ракоћ (Лазарево).

021: Јованчевић 16 (11ск), Милошевић 16, Витомир 2, Филиповић 2, Требовац 4 (6ас), Поплудијевић 2, Гверо 18, Адамовић 21 (13ск), Поповић, Тодоровић 6, Болић, Јовановић 2.

КРАЉЕВО: Прља 17, Бајић 18 (3ас), Вујачић 8 (6ск), Моиловановић, Јовановић 4, Вајс 8, Стојичић, Вилкерсон, Тришовић, Живановић 4.