Женска  лига Србије: Новосадска ЖКА убедљива

Само у првој четвртини гошће, тада шутерски изузетно рапсоложене, правиле су проблеме Новосађанкама и тај део игре решиле у своју корист са 14 поена предности.
ZKA Lara Radulovic/Dnevnik

Новосадска ЖКА – Партизан 94:70 (16:30, 21:10, 34:16, 23:14)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 150. Судије: Арсић, Кнежевић, Велић.

НОВОСАДАСКА ЖКА: Лукић 3, Андроић 2, Стојановић 7, Симан 2, Радовић 21, Ла. Радуловић 21 (9ас), Јовановић, Јанковић 10, Тадић 2, Граховац, Митровић 21(15ск).

ПАРТИЗАН: Јовановић, Игњатовић, Поповић 10, Степановић 11, Катић 23, Митровић 9 (11ск, 4ас), Ђорђевић, Рајић 8, Инђић 7, Тодоровић 2, Самарyић, Репац.

Већ у другој, ЖКА је заиграла много боље у дефанзиви, па су црно – беле у првих шест минута постигле само два поена. Топила се предност Партизана, која је потрајала само до почетка треће четвртине. На терену је, практично, постојао само један тим – домаћи. Распуцала се Лара Радуловић, Јелена Митровић под обручима није имала правог ривала, те су Новосађанке сасвим заслужено дошле до прве, више него убедљиве првенствене победе.

Д. Кн.

Сјајна трећа деоница

Студент  - 021 69:77 (17:18, 16:18, 13:24, 23:17)

НИШ: Хала ОШ “Душан Радовић” , гледалаца: 200. Судије: Димовски, Милосављевић, Ђорђевић.

СТУДЕНТ: Вујусић 10, Јеремић 19, Петровић, Димитријевић 5, Милошевић 10, Радојковић, Стошић 3, Тете 12 (7ск), Јовановић, Илић, Петровић.

021: Опачић, Милошевић 6, Витомир 4, Филиповић, Требовац 7, Поплудијевић, Гверо 18, Јокић 16, Адамовић 26 (19ск, 5ас), Поповић, Тодоровић, Јовановић.

Врло узбудљив меч виђен је у Нишу, а Новосађанке су сјајно одиграле у трећој деоници, а потом, када су домаће кошаркашице успеле да поравнају (66:66), изабранице Саше Јовановића су у финишу биле концентрисане, погодиле одлучујуће шутеве и у војвођанску престоницу донеле велике бодове.  У првом полувремену виђена је изједначена борба, а сем неколико уводних минута, гошће су све време биле у благом вођству, па су на велики одмор понеле три поена предности (33:36). У наставку, у трећој деоници, сјајна одбрана Новосађанки је дала резултат и гошће су имале и 13 поена вишка. Ипак, агресивне домаће кошаркашице су у псоледњој четвртини успеле да изједначе, али онда је меч преломила фанстастична Јована Адамовић, најбољи актер сусрета. Преузела је одговорност, погодила  неколико важних шутева, доминирала под обручима и донела бодове свом тиму.