У 3. колу женске лиге Србије: Новосађанке опет убедљиве

kosarka lopta

Још једна фуриозна партија изабраница Саше Јовановића, поготово у првом полувремену, те је суботички Спартак положио оружје практично већ нако 20 минута игре. Поново је бриљирала бивша репрезентативка Јована Адамовић, која је са индексом корисности 47 била најбољи појединац сусрета.

Како ће се сусрет завршити, могло се наслутити и након прве четвртине. Већ након 5 минута Новосађанке су повеле 14:3,  потпуно доминирајући у свим сегментима игре. Почетком друге деонице 021 је већ имао предност од 20 и више  поена, а 22 на полувремену, када је било 45:23.

Разлика у класи је била очигледна, а убедљивијег пораза Спартак су спасли одлична Сања Орозовић, којој се солидном ролом придружила Жељка Петковић. До краја, с обзиром на високу предност домаћих кошаркашица, темпо игре је опао, а домаћи тренер је пружио прилику скоро свим играчицама.

021 сада има три победе из исто толико утакмица и налази се на деоби првог места са Црвеном звездом. У суботу, у оквиру 4. кола ЖЛС, Новосађанке на свом паркету у Петроварадину дочекују београдски Радивој Кораћ.