ЖЛК: Победа Новосађанки у Бору

Кошаркашице 021 су у 17. колу Женске лиге Србије (ЖЛК)славиле на истоку Србије, тачније успешно су прошле неугодно гостовање Бору, који се грчевито бори за опстанак.
kosarka, tanjug

После доста муке, Новосађанке су успеле да славе након што им је финиш дело украсио: три и по минута пре краја одлична Наталија Спаић погодила је тројку за вођство Бора 63:62, али до краја домаће кошаркашице нису поентирале. Са друге стране, Јована Адамовић, до тада далеко испод свог уобичајеног нивоа, преузела је одговорност, погађала, да би Дуња Гверо зачинила победу гошћи.

Новосашђанке су лоше почеле, са доста грешака, те је Бор повео 8:1. Ипак, убрзо је 021 ухватио прикључак, те је до одласка на одмор виђена изједначена борба и резултатска клацкалица. На полувремену је било нерешено (36:36). Но, почетак другог дела донео је серије оба тима: гошће су прве направиле 11:0, да би у другом делу треће деонице Боранке узвратиле са 10 узастопних поена. То је донело егал резултат  који је потрајао кроз већи део последње четвртине, док Адамовићева није упалила моторе, а гошће закључале прилазе свом кошу.

Овом победом Новосађанке су широм отвориле врата плеј – офа, те је сада више упитно са које ће позиције у доигравање, него да ли ће се у њему наћи. У наредном колу, 6. фебруара, 021 дочекује Шабац.