Дерби друголигашког севера: Бечејци силни у петом сету

Одбојкаши Бечеја победили су у дербију шестог кола друголигашког севера другу екипу Војводине НС семе 3:2 (25:21, 20:25, 25:20, 21:25, 15:8).
odbojka, pixabay

Збир поена најбоље осликава дешавања на паркету, до петог сета било је 91:91, а у тај бреку је блистао домаћин и са 15:8 стигао до победе. Разумљива је била њихова радост, као  и малобројних гледалаца на трибинама.

Иако су у већем делу првог сета водили Новосађани, чак и са пет поена разлике, домаћи су у финишу серијом успешних сервиса Небојше Миловца и блоком преокренули резултат од 19:21 до 25:21. У другом су гости све време водили и на крају добили сет( 25:20), а у трећем обрнута ситуација и идентичан резултат у корист домаћина. Четврти сет је донео низ резултатских промена. и припала  је гостима - 25:21.

Тај- брек је протекао  у знаку Бечејаца, који су играли без најбољег  играча Веселина Џигурског, који и апстинира због повреде, али мудро води екипу са клупе.

Бечеј – Војводина НС Семе два 3:2 (25:21, 20:25, 25:20, 21:25, 15:8)

БЕЧЕЈ: ОСЦ „Ђорђе Предин Баџа“. Гледалаца: 100. Судије: Војислав Анђелковић (Кула) и Марија Марковић (Нови Сад).

БЕЧЕЈ: М. Ракић, Гајичић, Башић, Вејиновић, Бркић, Ђ. Ракић, Коковић, Миловац, Џигурски.

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ ДВА: Козић, Мушкиња, Благојевић, Ћулибрк, Рудић, Мишковић, Вујовић, Макарић, Малешевић, Бојовић.