Лига нација: Четврти тријумф Србије

Женска сениорска репрезентација Србије забележила је максималну победу у другом мечу А групе Лиге нација 2022. у Бразилији.
Одбојкашки савез Србије

Србија је победила Кореју са 3:0, по сетовима 40:38, 25:22 и 25:22, после 89 минута игре.

Остаће упамћен тријумф и први сет који је Србија добила са 40:38 после 35 минута игре.

Све остало брзо ће пасти у заборав, нарочито игра, која није била на нивоу реномеа Србије.

У првом сету Србија је повела са 7:2, а у завршници са 19:14, када је Кореја почела да смањује предност. Корејке су изједначиле на 23:23, а затим стигле и до сет лопте – 24:23. Уследила је маратонска борба, па је Србија искористила тек 10. сет лопту за коначних 40:38, после 35 минута, у најдужем сету у овогодишњој Лиги нација. Кореја је с друге стране имала чак 7 сет лопти.

У другом сету се од старта водила изједначена борба, а Кореја је имала минималну предност. Средином сета било је 17:15 за Кореју, али је Србија преокренула на 20:18. Успешно је Србија привела крају други сет (25:22) и повела са 2:0 у сетовима.

У трећем сету је виђена поново резултатска клацкалица, да би Србија у финишу успела да се резултатски одвоји и на крају тријумфује са 25:22, односно са 3:0 у сетовима.

Србија ће у петак играти против Турске од 23.00 часа по нашем времену, уз директан пренос на ТВ Спорт Клуб 1.

Сениорке Србије у Лиги нација 2022. неће у групној фази играти са Кином, Доминиканском Републиком и Пољском.

На Финалном турниру ће играти 8 репрезентација, а такмичење почиње од утакмица четвртфинала.

Финални турнир у конкуренцији одбојкашица одиграти од 13. до 17. јула у Анкари, у Турској.