Лига нација за  одбојкаше: Првенац Србије

Српски одбојкаши забележили су прву победу у Лиги нација. Изабраници Николе Грбића, после пораза у првом колу трунира, који се игра у Краљеву, успели су да савладају Немачку са 3:1.
luburic, oss

У односу на утакмицу против Бразила селектор Грбић је мало „промешао карте“, па су се у постави поред стандардних Ковачевића, Лисинца и Јововића, нашли и Лубурић, Катић и Околић, као и либеро Мајсторовић. То изгледа на почетку није изненадило Немце. Гости су боље почели утакмицу и на техничком тајм-ауту водила са 8:4. Убрзо су Ђанијеви изабраници имали и сигурно вођство од 16:11. Наши одбојкаши нису имали снаге да се врате у овај сет, па су Немци повели са 1:0.

Уследило је потпуно другачије издање српског тима у наставку мече. Ношени на крилима публике пробудили су се Ковачевић, Лубурић и Ивовић, а Јововић је све боље проналазио и упошљавао своје саиграче. Бољи пријем донео је и разноврснији напад што је брзо уродило плодом. Изједначили су наши момци на 1:1, а онда брзо стигли и до предности од 2:1 у сетовима. У четвртом периоду игре водила се изједначена борба до средине сета, када је Србија повела са 15:9, чиме је практично било решено питање победника.

Србија ће сутра, у последњем, 3. колу играти против Италије од 19 часова, уз пренос на ТВ Спорт Клуб 1.

Г. М.

Србија - Немачка  3:1 (19:25, 25:21, 25:16, 25:14)

КРАЉЕВО: Хала спортова, гледалаца: 3.900, судије: Марошек (Пољска) и Шабан (Египат).

СРБИЈА: Околић 3, Ковачевић 17, Катић 1, Крсмановић 2, Ивовић 12, Јововић 2, Мијаиловић, Атанасијевић, Лубурић 21, Мајсторовић (л1), Подрашчанин, Росић (л2), Лисинац 8, Костић 2.

НЕМАЧКА: Фром 4, Крик 6, Шот 5, Рајхерт, Зосенхајмер 10, Беме 7, Ценгер (л1), Кампа 3, Хирш 5, Баксполер, Цимерман, Гинтор 3, Малеша 11, Богачев (л2).

Резултати, прво коло: Србија – Бразил 0:3, Италија – Немачка 3:1. Друго коло: Србија – Немачка 3:1, Италија – Бразил 3:2.

1. Италија 2 2 0 6:3 5

2. Бразил 2 1 1 5:3 4

3. Србија 2 1 1 3:4 3

4. Немачка 2 0 2 2:6 0