Меморијал великана: Воша савладала ПАОК, с Фридрихсхафеном за пехар

НОВИ САД: Одбојкаши Војводине НС семе забележили су и другу победу на Меморијалу великана у Спенсу и у недељу ће за прво место играти против немачког Фридрихсхафена, који, такође, има два тријумфа.
o

У другом колу поражен је грчки ПАОК, који је за сада без добијеног меча.

Шеф стручног штаба Војводине Слободан Бошкан, у односу на први дуел са Париз волејом, правио је доста измена и шансу је пружио и млађим играчима, а до победе су домаћини сада дошли пошто су ривалу препустили један сет. У стартној постави нашли су се примач Лазар Бајандић уместо Давида Мехића и Андреј Рудић који је на позицији средњег блокера заменио Немању Чубрила.

Новосађани су до предности од 2:0 у сетовима дошли игром коју је поново красила чврста одбрана, јак сервис и разноврстан напад.

Прву деоницу су добили у доминантном стилу, а у другој је већ било неизвесније. Грци су „закували“ пред крај када су са 23:18 стигли на 23:22, а ствар су успешно решили Парапунов и Симић – 2:0.

Заслужио је и капитен Симић да одахне, па је Бошкан шансу пружио још једном млађем играчу, Александру Бошњаку, а пробао је и са другом дијагоналом Лука Чубрило – Милан Зечевић, али се није дуго задржао на тој опцији. ПАОК је упорно тражио пут ка преокрету (19:15), боље је у тим тренуцима играо, а Воша је вијала резултат и није успела да надокнади заостатак – 2:1.

Посустала је игра домаћина, који је на почетку четвртог сета губио 5:10. У међувремену је Рафела Мигела заменио млади Никола Вујевић, а црвено–бели почели су стрпљиво да топе предност Грка за 10:10 и повратак у егал, а потом и преокрет (19:14). Ударе игле у тим тренуцима били су Бајандић и Рудић, екипи се вратила добра енергија с почетка сусрета и до краја није спуштала гас за коначних 3:1.