Одбојкаши Новог Сада убедљиви у војвођанском дербију

НОВИ САД: После кикса у Параћину против Борца, одбојкаши Новог Сада Манекса вратили су се на победнички колосек.
o

У војвођанском дербију, у оквиру Прве лиге, убедљиво су надиграли екипу Јединства из Старе Пазове са 3:0 (25:23, 25:21, 25:19). Само сат и пет минута било је потребно тиму тренера Миливоја Радисављевића да гостима „узме меру“, иако су се они, као састав са суперлигашким искуством, добро држали у прва два сета. Новосађани су барем привремено запосели врх табеле, али је до сада непоражен тим Металац Таково одиграо две утакмице мање.

Заборавили смо брзо пораз из Параћина, што је могло да се примети у сусрету са Пазовчанима. Знали смо да улазимо у изузетно тежак дуел, али смо држали све под контролом. Играли смо на максимуму и пружили све од себе, јер просто смо морали да победимо, прокоментарисао је утакмицу коректор Новог Сада Томо Мицић, који је предводио домаћина са 20 поена.

Следећи изазов плаво–беле чека у Великом Градишту, где иду на мегдан екипи из доњег дела табеле и ту не би требало да буде никаквог изненађења.

Биће то тешко гостовање за нас, јер је Велико Градиште незгодан тим, за који је познато да се добро брани. Мораћемо да нападнемо из све снаге, да уђемо концентрисани у утакмицу и да тако потврдимо победу над Јединством, вели Мицић.

Он је ове сезоне појачао Нови Сад и, уз Милоша Вемића и Немању Чубрила, чини тројац искусних суперлигашких и интернационалних играча, који, у комбинацији с остатком младог састава, жели да се пласира у виши ранг. За сада су, поред пораза у Параћину, плаво–бели, такође у пет сетова, изгубили само још од Металца.

Сигурно је да можемо да им се реванширамо, јер нас они у Новом Саду нису победили њиховим квалитетом, него смо ми грешили и препустили им утакмицу. Наши момци јесу млади, али су перспективни и велика је будућност пред њима. Много и квалитетно се ради и мислим да ова екипа може да направи доста добар резултат и да оствари циљ, а то је улазак у Суперлигу, поручио је Мицић.