Суперлига: Победа Војводине у Пазови

У осмом колу Суперлиге Србије одбојкаши Војводине савладали су Јединство из Старе Пазове 1:3 (25:16, 17:25, 23:25, 23:25)
OK Vojvodina/Dnevnik/F. Bakic

У војвођанском одбојкашком дербију Јединство је одиграло сјајан први сет и игром и резултатом изненадило шампиона из Новог Сада.

Све је у домаћем тиму беспрекорно функционисало.

Од почетка су створили велику предност (9:4), одржавали је, а гости само припретили (15:13), али против веома расположених домаћина нису нашли одговор.

По приказаној игри и у првој деоници утакмице чинило се да је на помолу велико изненађење. Међутим, гости су у другом сету одговорили истом мером као и њихови ривали у претходом. Од почеткасу обезбедили недостижну предност, лако је одржавали и изједначили на 1:1 у сетовима. Јединство је  у трећој деоници имало осетно вођство (15:9), но како је игра текла  почело је да се топи па је шампион сет решио у своју корист и повео са 2:1. Пружили су домаћини јак отпор и у наставаку утакмице, домаћи навијачи  су бодрили свој тим не би ли изборио пети сет,међутим квалитет је пресудио.Истина, стигло је Јединство  до резултата 22:22,али у мометима када се одлучивало Војводина је била и сигурнија и прецизнија и заслужено је освојила бодове.

Домаћа екипа је за приказано залужила похвале, јер ако ништа друго намучила је великог фаворита.