Шампионски почетак Новосађана: Војводина НС семе – Раднички (К) 3:0

Војводина НС семе – Раднички (К) 3:0 (25:13, 25:15, 25:21)
1

Одбојкаши Војводине НС семе забележили су максималну победу у првом колу мини-лиге и за свега 70 минута завршили посао против Радничког из Крагујевца. По завршетку обавеза у Лиги шампиона, Новосађани су све мисли окренули домаћим такмичењима и сјајном игром уписали три бода која их остављају на лидерској позицији. Блок је поново био сегмент који је одлучио, Војводина је имала 15, а Раднички свега два на утакмици.

Силовито је кренуо шампион, напао сервисом, а блоковима Машуловића, Благојевића, Тодоровића и Рудића правио је велике проблеме нападачима из Крагујевца и повео је са огромних 14:5. Распуцан је био Благојевић, уз Мехића, те се побринуо за сигурне нападе црвено-белих и константно повећање вођства све до двоцифрене разлике на крају сета који је завршен експресно.

Водили су Шумадинци 5:4 почетком другог сета, али су добри сервиси Тодоровића иницирали серију 6:0 Новосађана и преокрет после искоришћених контри Благојевића и Мехића те поена из блока истих играча, а прикључио се и Рудић с два блока за великих 10:5. Две грешке домаћих и блок Јекића били су довољни да гости ухвате ритам и примакну се на два поена минуса (11:9), али је поново блок Воше био елемент који је правио разлику, а Тодоровић је вратио брзих плус четири (14:10). Нису помогле измене гостима, па ни тајм-аут, јер су Новосађани већ били у шампионском ритму и повећали су предност на огромних седам поена вишка (19:12). Тодоровић је разигравао своје нападаче без грешке, а уз бољи блок Воша је удвостручила вођство у сетовима.

Трећи сет је почео бољом игром гостију који су у неколико наврата имали по два поена предности после блока Милутиновића и понеке грешке Новосађана. Ипак, ас сервисом је Бајандић донео изједначење (12:12), али је Раднички преко Јекића искористио контре и поново имао предност од два поена (16:14). Одржавали су Крагујевчани тај вишак, али само на кратко. Серија 4:0 Новосађана све је преокренула, распуцао се Благојевић у правом тренутку и довео шампиона на праг победе (20:18). Активирао се и блок црвено-белих, Машуловић и Мехић, за сигурну победу на почетку мини-лиге.

М. Ристић

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 400, судије: Стевановић (Београд), А. Поповић (Сремски Карловци).

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Лакчевић (л), Бајандић 4, Бојичић, Ковачевић, Негић (л), Машуловић 12, Буша, Благојевић 17, Радовић, Тодоровић 3, Рудић 9, Перић, Мехић 11.

РАДНИЧКИ (К): Милутиновић 2, Гоић 3, Видовић, Пантовић (л), Ристић 4, Ђурић, Петровић 2, Лопар 3, Јекић 8, Матић, Дукић 4, Перовић (л), Стевановић 1, Крстић.

Војводина – Раднички (К) 3:0

Партизан – М. Радник 2:3

Ниш – Спартак (С) 3:0

1.Војводина     19     15     4      50:25        43

2.Ниш     19     15     4      50:26        41

3.М. радник     19     12     7      46:32        38