Војводина НС семе убедљива против Новог Пазара

Одбојкаши Војводине НС семе брзо су заборавили пораз од Спартака и у заосталој утакмици из првог дела сезоне с Новим Пазаром показали шампионско лице и дошли до максималне победе 3:0 (25:22, 25:15, 25:11).
odbojka vojvodina, Dnevnik/Filip Bakić

Минулих сезона сваки дуел ових ривала водио се као дерби, али, према садашњем односу снага и стања на табели, далеко је од тога. Јуче у Спенсу није вођено ни “д” од дербија. Само је први сет био занимљив и резултатски неизвестан, а када су црвено-бели додали гас, меч је добио једносмерну ноту.

Боље је Воша почела меч, повела 9:6, али су гости узвратили и преокренули до обавезног одмора (12:11). Прорадио је блок домаћих, а после сервиса Вијецког (два аса) вратили су контролу над резултатом (18:14). Пориграо је дизач гостију Рус Лешик и водио свој тим до смањења заостатак (21:20), али је то било све од Новопазараца. Неколико добрих акција Мирана Кујунџића било је довољно за вођство актуелног шампиона. Играло се лепо, с мало грешака у нападу (свега једна), а виђено је чак 14 асова и поена из блока.

Сервиси Ковачевића донели су Новосађанима вођство у другом сету (6:2), али су добро сервирали и гости све до 7:7. Тада је Нови Пазар везао три грешке, Воша је повела 11:7 и то је било то. Добри сервиси Костића, а потом и Вијецког увећавали су разлику и други сет, у ком су гости начинили укупно 12 грешака, експресно је завршен.

Већ на техничком тајм-ауту у трећем сету је Војводина имала огромну предност (12:5), а тек онда су уследили асови Костића, потом и Кујунџића, а гости нису знали шта их је снашло. У даху је шампион завршио посао за убедљивих 3:0.

М. Ристић

Војводина НС семеНови Пазар 3:0 (25:22, 25:15, 25:11)

НОВИ САД: Мала сала СПЦ Војводина, глдалаца: 600, судије: Јанковић (Ниш), Симоновић (Нови Пазар).

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 4, Вучићевић, Брборић, Шкундрић (л), Негић (л), Ковачевић 7, Вијецки 17, Кујунџић 11, Костић 4, Мехић 7, Радевић, Тодоровић, Рудић, Перић.

НОВИ ПАЗАР: Зоранић 1, Сретеновић, Поломац 2, Еремић 3, Даца 3, Лешик 4, Зуковић (л), Божовић, Радосављевић 7, Аломија 12, Халиловић, Милутиновић, Прушевић, Јоловић (л).