Ферстапен: Био је то викенд који нисам могао да замислим

СПА ФРАНКОШАМП: Возач Ред Була и актуелни светски шампион у Формули 1 Макс Ферстапен изјавио је да је имао нестваран викенд на Великој награди Белгије.
f

Холанђанин је раније данас победио на ВН Белгије иако је стартовао са 14. позиције. Холанђанин је имао најбоље време у квалификацијама, али је кажњен због промене мотора.

Био је то викенд који нисам могао да замислим. Желимо још таквих викенда, а мој тим ће наставити вредно да ради за нове победе, рекао је Ферстапен, пренео је Би-Би-Си.

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон морао је да одустане у првом кругу пошто се сударио са Фернандом Алонсом из Алпине.

У првом кругу морао сам да избегнем инциденте, а толико се ствари дешавало испред мене. Морао сам да бирам права места да избегнем возаче, пазио на гуме и ишао напред, додао је актуелни светски шампион у Ф1.

Друго место припало је још једном возачу Ред Була, Мексиканцу Серхију Перезу.

Надао сам се да могу до победе. Међутим, Макс је летео као да је са друге планете, био је недодирљив, додао је Перез.

Шпанац Карлос Саинц из екипе Ферари освојио је трећу позицију, а после трке био је незадовољан.

Имали смо добар старт, а онда су уследили проблеми. Нисмо могли да се боримо за бољу позицију и гледали смо само да "преживимо". Морамо да видимо зашто нисмо били конкурентни, истакао је Саинц.

Ферстапен држи прво место у генералном пласмању возача са 284 бода, док је Перез други са 191.

Наредна трка у шампионату Формуле 1 биће вожена за недељу дана за Велику награду Холандије.