Интернационална хокејашка лига: Медвешчак савладао Војводину

Хокејаши Војводине нису успели да се реванширају другој екипи загребачког Медвешчака.
Vosa - Medvescak

У занимљивој утакмици први су повели Новосађани голом Радосављевића на асистенцију Дергачева. Након соло-акције, лепим голом изједначио је Ведлин у 17. минуту.

У другој трећини водила се тврда борба, Воша је у једном моменту имала два играча мање, што гости нису успели да искористе пошто се истакао голман Годбут Парент.

У последњој деоници виђена је права голеада. Ефикасни су били гости из контре и Јанковић је, с два брза гола, повисио на 3:1. Потом је Рус  Дергачов из редова Војводине смањио, да би Симшич из контре повисио на 4:2 за хрватски тим. Већ у следећем нападу Новосађани су смаљили лепим голом Лаптева и чинило се тада да ће домаћин успети да изједначи. Међутим, уследио је хладан туш за око 500 гледалаца у леденој сали Спенса, па су гости из Загреба преко Симшича и Лазића у контранападима у 57. и 59. минуту поставили коначних 6:3 за Медвешчак.

Л. Стакић

Војводина - Медвешчак 2  3:6 (1:1, 0:0, 2:5)

НОВИ САД: Ледена дворана Спенса, гледалаца: 500. Судије: Фазекаш и Алексић. Стрелци: Радосављевић у 11, Дергачев у 48. и Лаптев у 56. минуту за Војводину, а Ведлин у 17, Јанковић у 44. и 46, Симшич у 54. и 57. и Лазић у 59. минуту за Медвешчак. Искључења: Војводина 6, Медвечак 8 минута.

ВОЈВОДИНА: Годбут Парент, Станковић, Акимов, Бабић, Ченгери, Дергачев, Дроздик, Екмешчић, Јерковић, Комазец, Лаптев, Меселyић, Милић, Милићевић, Милојковић, Мирковић, Николић, Радосављевић, Томашевић, Тумбас.

МЕДВЕШЧАК 2: Николић, Ружић, Бабић, Бренчун, Буковић, Фичур, Јанковић, Кегаљ, Копричанец, Ковачек, Лазић, Мирић, Плешко, Ружић, Сензел, Симшич, Смолец, Тадић, Ведлин, Вуглаћ, Жижановић.

Табела

Војводина - Медвешчак 2  3:6, Цеље - Триглав  2:4, Загреб - Марибор 11:2, Младост - Црвена звезда 2:3.

1. Триглав           14     13     1      69:27        38

2. Ц. звезда        12     10     2      68:17        31

3. Цеље              11     9      2      65:27        27

4  МК Блед         11     6      5      49: 39       18

5. Загреб            13     6      7      62:55        18

6. Медвешчак    13     6      7      62:61        17

7. Војводина      11     3      8      29:62        9

8. Младост        13     2      10     34:59        8