Потисје и Нови Сад поделили бодове у Првој рвачкој лиги

У 4. колу Прве рвачке лиге Србије плен су поделили домаћини из Кањиже и гости из Новог Сада, који су приказали уједначен квалитет екипа.
Petrovic Potisje i Zeljkovic Novi Sad IMG_2819

Домаћини су повели победом на поене Дејана Петровића над Симом Зељковиће, али је у 67 кг силовито узвратио Златко Лацковић положивши на плећа Норберта Лошонца за само 30 секунди.

Мање од минута трајала је наредна борба у којој је убедљи био Марио Штефанек против Славка Вуковића. У 77 кг Новосађани нису имали такмичара, а у 82 кг искуснији Владимир Штајер није имао тежак задатак против Давида Ковача. Тамаш Шлејхер је доминирао против Димитрија Уторника, па је убедљиво вођство од 26:0 у 5.минуту крунисао тушем. Акош Кором је предао борбу Владимиру Станкићу, а у окршају супертешкаша Немања Павловић је био надмоћнији од Саболча Хорвата и при вођству 19:2 рвач Потисја је дисквалификован због треће опомене.

Текст и фото: М. Митровић

Потисје – Нови Сад  4:4

КАЊИЖА: Спортска хала „Бање Кањижа“, гледалаца 100. Судије: Никола Торбица и Ненад Ненадић (Зрењанин).

РЕЗУЛТАТИ – 60 кг: Петровић – Зељковић 1:0 (6:2), 67 кг: Лошонц – Лацковић 0:1 (туш у 1. минуту), 72 кг: М. Штефанек – Вуковић 1:0 (туш у 1. минуту), 77 кг: Ваго (Потисје) 1:0 (без борбе), 82 кг: Ковач – Штајер 0:1 (0:8), 87 кг: Шлејхер – Уторник 1:0 (туш у 5. минуту), 97 кг: Кором – Станкић 0:1 (предаја у 1. минуту), 130 кг: Хорват – Павловић 0:1 (2:19, дисквалификација у 6. минуту).