Преминуо Миливој Каракашевић легенда стоног тениса

БЕОГРАД: Легендарни стонотенисер Миливој Каракашевић, преминуо је синоћ у Београду у 74. години.
sveca pixabay.

Некадашњи репрезентативац Југославије освајањем бројних медаља исписао је значајне странице историје овог спорта.

Миливој Каракашевић је рођен 30. јула 1948. године, а са 14 година је почео да се бави стоним тенисом, пренео је РТС.

Играо је у клубовима Земуна и клуба Младост и био репрезентативац Југославије 17 година, током којих су постигнути највећи међународни успеси.

Освојио је девет медаља на Светским и Европским првенствима. Вишеструки је освајач медаља на Медитеранским и Балканским играма, као и победник бројних међународних турнира широм света.

На домаћој сцени био је осам пута државни првак у појединачној конкуренцији и у игри парова.

По завршетку играчке каријере постао је селектор, а током наредних година југословенски државни тим је под његовим вођством освојио седам медаља на највећим такмичењима.

Добитник је награде Спортског савеза Београда за животно дело и допринос развоју спорта .