Шиљковић најбоља боксерка Београдског победника

БЕОГРАД: Српска боксерка Снежана Шиљковић победница је 59. Београдског победника - меморијала Бранко Пешић.
boks

Она је у финалу категорије од 45 до 48 кг савладала Мароканку Јасмину Моутаки.

Најбоља боксерка Србије Нина Радовановић потврдила је класу и још једном дала до знања да је један од најозбиљнијих кандидата за медаљу на предстојећем првенству света у Истанбулу.

У категорији до 50 кг Радовановићева се борила против Велшанке Хелен Џонс и славила убељиво.

Српска репрезентативка Јелена Зекић у категорији до 57 кг имала је тежак задатак против Бугарке Светлане Станеве која је жестоким темпом и ударцима стигла до победе.

Наталија Шадрина (до 60 кг) бриљирала је против Литванке Ане Старовоитове и освојила ново злато Србији.

У катеогрији до 63 кг Јелена Јанићијевић освојила је сребро у судару са представницом Хрватске Саром Берам.

У борби велтерашица (до 66 кг) Милена Матовић савладала јеВелшанку Роуз Еклес.

Шампионка Србије и Балкана Александра Рапајић која је на недавно завршеном Европском шампионату за млађе сениорке освојила бронзу у борби за злато меморијала „Бранко Пешић“ борила се против Бугарке Мелисе Јонузове и поражена.

За најбољу техничарку турнира проглашена је Бугарка Петрова Станимира.

Финале у конкуренцији мушкараца, са осам српских боксера, одржава се у суботу од 19 сати у Хали спортова "Ранко Жеравица" на Новом Београду.