Аркус лига – А група: Суботичани спретнији

У одложеној утакмици 10. кола Кикинђани су доживели и десети пораз и то, можда ће се испоставити, у одлучујућем мечу за опстанак у елити против директног ривала Спартака.
kikinda

Дан пре, Кикинда се растала с тренером Савићем, па је, по ко зна који пут у последње две године, као кормилар с клупе командовао,  вечити помоћник Владимир Митрески, али, за разлику од пређашњих ситуација, овога пута није имао разлога за задовољство.

Од почетка сусрета Суботичани су се били бољи ривал, контролисали су и игру и резултат, а само на моменте, у напетој завршници, чинило се како домаћи састав, ипак, може доћи до преокрета.

Два минута и 19 секунди пре краја Кикинђани су са седмерца смањили ( 22:23), али иако су се “плави голубови” спетљали  нападу,  Кикинђани нису успели да изједначе, а онда 15 секунди пре краја мрежу домаћина погодио је Радосављевић и решио меч.

С. Р.

Кикинда - Спартак 22:24 (9:11)

КИКИНДА: Дворана Језеро, судије: Ракочевић и Бакмаз (Нови Сад). Седмерци: Кикинда 5 (5), Спартак 5 (3), искључења: Кикинда 8, Спартак 10 минута.

КИКИНДА: Кнежевић, Милошевић, Гамбер 2, Тубић 5, Маринковић 1, Дукатаров, Кењало, Крстић, Мишков, Станковић 2, Врговић 7 (3), Панић, Продановић, Косановић, Комарек 5 (2), Мршуља.

СПАРТАК: Јовановић, Мрвовић, Гроздић 3, Бижић, Спремо 1, Којадиновић 4 (1), Радосављевић 4 (2), Ђуровић 1, Милисављевић, Скубан 2, Петровић, Војводић, Пеић-Тукуљац 2, Потпара 5, Јовановски 2, Арђелан.