Аркус лига: Југовић поражен на свом терену од Војводине

Рукометаши Војводине славили су у 8. колу Аркус лиге, односно првом колу другог круга, у каћком Храму, победивши Југовић много теже него што је то било на отварању сезоне.
jugovic vs vojvodina 2

У међувремену Каћани су се појачали са тројицом играча (Ракић, Славуљица и Радисављевић), па је резултатска неизвесност потрајала 40-ак минута. И поред тога, публика која је солидно попунила трибине Храма била је ускраћена за ону лепоту и атмосферу коју је увек са собом носио комшијски дерби, а то је празник рукомета, спортски набој и ишчекивање победника до последњег секунда утакмице, без обзира на тренутни квалитет ривала.

Каћани су се са много жеље, храбрости и срчаности супротставили шампиону, који није био на потребном и очекиваном нивоу. Очито је да се у редовима Новосађана осећају последице коронавируса и повреда, кроз које су прошли многи играчи. Југовић, предвођен сјајн ом тројком, новајлијама Златком Ракићем и Савом Славуљицом, као и расположеним голманом Милошем Ћераном, ниједног тренутка није узмицао под налетима гостију, држећи резултатску равнотежу. Војводина је диктирала минимално вођство, где су се најбоље сналазила два пивота, на првом месту Саша Куртеш и Немања Ратковић, те бекови Бранко Томић и Немања Прибак, као и у дефанзиви Миљан Вуковљак.

У наставку, изабраници Божа Рудића носили су се све до 40. минута (14:15), да би Војводина захваљујући физичкој спреми, “пробуђеном” Светиславу Веркићу и чвршћој одбрани, којом су натерали домаћина да много греши, стекли пет голова предности (20:15). Покушавали су Каћани да изненаде Војводину, али им то није пошло за руком. Остала је непознаница, да ли би Каћани да су имали у саставу пивота Лука Рогана, који као члан Војводине игра на двојну регистрацију за небескоплаве, могли да прираде изненађење. Овако, сав терет је пао на леђа ветерана Ненада Савића, што би се граничило са чудом да је Југовић узео бар бод шампиону.

Ј. Галић

Југовић - Војводина 22:26 (10:11)

КАЋ: Дворана Храм, гледалаца 600, судије: Боричић и Марковић (Београд), Седмерци: Југовић 4 (4), Војводина 7 (5), искључења: Југовић 14, Војводина 14 минута.

ЈУГОВИЋ: Миловановић, Кукић 1, Дражић 4, Момчиловић 1, Драгољевић 2, Босанчић, Ракић, Славуљица 5 (1), Додер, Регодић 1, Кочић, Нинков, Савић 1, Мирић 6 (3), Радисављевић 1, Ћеран (12 одбрана, 2 седмерца).

ВОЈВОДИНА: Куртеш 3, Милић, Мирковић, Прибак 2, Вуковљак, Веркић 1 (12 одбрана), Миленковић 3, Тасић 1, Ратковић 3, Томић 4, Николић 2, Кљајић 5 (1), Буњевчевић, Шотић 2, Бедуи.

Група А

Југовић - Војводина 22:26

Ц. звезда - Металопластика 28:34

Обилић - Динамо 29:34

1. Војводина   7          6          0          1          220:166           12

2. М-пластика 7          5          0          2          211:185           10

3. Динамо       7          5          0          2          213:194           10

4. Раднички     6          3          0          3          169:174           6

5. Ц. звезда     7          3          0          4          184:200           6

6. Југовић       7          1          0          6          178:209           2

7. Обилић       7          1          0          6          167:214           2

У следећем колу (13/14. новембар): Металопластика - Војводина, Динамо - Црвена звезда Грундфос, Раднички - Обилић.