Аркус лига за рукометашице: Инђија надиграла Војводину на Сланој бари

Рукометашице Војводине ни после петог кола нису осетиле сласт победе.
kovacic

На свом терену убедљиво су изгубиле од мотивисане, полетне, борбене и младе екипе Железничара из Инђије. Гошће су потпуно зауставиле пренос лопте екипе Војводине са леве на десну страну, што је резултирало бројним пресеченим лоптама, а самим тим и брзим контрама из којих су постизале лаке голове.

На руку им је ишло и то што су Новосађанке и оне нападе које су успеле да доведу за шансе за гол, промашивале. Тако је вођство гошћи варирало од два до пет голова. Војводина, и поред доминантнијег физичког изгледа, није успела да састави одбрану како ваља и озбиљније заустави гошће из Инђије.

У наставку се очекивало да ће домаће рукометашице на терен да изађу „гладне за победом”. Међутим, од првог минута се видело да им је недостајала енергија и жеља за борбом. Покушавао је тренер Војводине Радан Ровчанин да „размрда” своје изабранице, често их је мењао и мењао им позиције, али то се није одразило на њихову игру. Превелики број испуштених лопти у нападу омогућило је гошћама да серијом 6:0 (34-40. минута) дођу до предности 24:15. На позициони напад Инђијки екипа Војводине је прилично слабо спречавала Железеничаровог пивота који је имао изузетан учинак.

Од 45. минута Војводина се предала, предност гошћи је из минута у минут расла, да би десет минута пре краја сусрета она дошла до максимума од 13 голова (32:19). Тренер Железничара Влада Шимичић у игру је увео резервисте, које су колико-толико успеле да задрже велику разлику у своју корист. Петим поразом Војводина се најозбиљније кандидовала за доњи део табеле, чврсто држи фењер на последњој позицији, што је време да се у новосадском суперлигашу упали црвена лампица.

Ј. Галић

Војводина - Железничар 24:33 (12:17)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца 100, судије: Секулић и Јовандић (Панчево). Седмерци: Војводина 4 (3), Железничар 7 (6), искључења: Војводина 8, Железничар 10 минута. Црвени картон: Мијаиловић (Војводина у 6. минуту).

ВОЈВОДИНА: Гутеша, Вулић, Чаушевић 4, Жарковић 5 (1), Ловрић 3, Ђукић 1, Кнежев, Лазић 1 (1), Ивошевић, Величковић 5, Мијаиловић, Радојчић (8 одбрана, један седмерац), Бошњак 1, Зечевић 3 (1), Миловановић 1, Узелац.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Жак (4 одбране), Чаврић 3 (1), Новаковић, Табак 4 (3), Аврамовић 2 (1), Скенyић, Тодоровић 1, Михајловић, Ковачић 4 (2), Паунић 6, Жакула, Симић 2, Живков 3, Бакша 6, Васиљковић (12 одбрана, један седмерац), Тешић 2.

Војводина - Железничар     24:33

Врбас - Наиса    28:27

Ц. звезда - Младост    30:32

Београд - Бор    28:26

Бекамент - Медицинар        28:24

Раднички - Јагодина   24:24

1. Јагодина        5      4      1      0      173:113     9

2. Бекамент       5      4      0      1      156:121     8