Билик спасио Аустрију другог пораза

Голом Николе Билика са линије седам метара, репрезентација Аустрије успела је да извуче реми у другом дуелу са селекцијом Србије 38:38 (20:23).
Markovic/RSS

У утакмици која је обиловала великим бројем голова, изабраници селектора Јовице Цветковића, испустили су +6 (31:25) из 43. минута.

Пробао је српски селектор неколико одбрамбених формација. Кренули су "орлови" са 3-3 одбраном у меч, повели су Аустријанци 5:2 у петом минуту, када је Ђукић приликом пада у нападу доживео повреду, због које је на носилима изнет са терена. То је додатно мотивисало његове саиграче који су у наредна три и по минута постигли чак пет голова и дошли у егал - 7:7.

Одбрана 5+1 са Немањом Илићем као истуреним играчем на најопаснијем нападачу Аустрије, Николи Билику, донела је доста тога доброг српском тиму, кога су у нападу предводили распуцани Вујин и Рнић, а лаким головима у прво вођство после 16 минута довело управо омалено лево крило (12:13).

Реаговала је клупа Аустрије, али решења за растрчане "орлове" није било. Одлични Марсенић је апостигао 20. гол за Србију после само 25 минута за вођство - 16:20, а на одмор се отишло са несвакидашњим резултатома - 20:23.

Покушали су Аустријанци одбраном 3-2.1 да парирају српском тиму, али су, пре свега, преко незаустављивог Марсенића, "орлови" надигравали домаћина, све до максималног вођства у 43. минуту - 25:31.

Висок темпо одразио се на свежину носилаца у српском тиму. Са друге стране, разбранио се и Кристијан Пилиповић на голу Аустријанаца. Лошији напад у завршници домаћин је кажњавао углавном преко левог крила Фримела, који је приближио свој тим на 32:33 у 52. минуту.

Марковић и Радивојевић су донели +3 Србији последњи пут у 55. минуту - 33:36. Уследио је пад, па је Билик, уз пар успешних интервенција Пилиповића, изједначио на 37:37 минут и 35 секунди пре краја. Имао је шансу Билик да доведе свој тим у вођство из контре, али га је Владимир Цупара зауставио на почетку последњег минута, после чега је уследио гол Богдана Радивојевића за 37:38.

Узео је Исланђанин на клупи Аустријанаца, Патрекур Јоханесон, тајм-аут 43 секунде пре краја. Дуго су домаћи играчи тражили пут до гола Цупаре. Нису га нашли, али су изборили седмерац у последњој секунди, који је реализовао Никола Билик за коначних 38:38.

Аустрија - Србија 38:38 (20:23)

ЗУДШТАД: Дворана у Зудштаду, гледалаца: 2.000, судије: Хорачек и Новотни.
АУСТРИЈА: Пилиповић 17 одбрана, Херман 2, Божовић 5, Фримел 5, Вебер 6, Зајнер, Фруштук, Јелинек 2, Кандолф 2, Билик 7(2), Шоф 3, Кирвеливициус 2, Вагнер 2,
СРБИЈА: Шешум 2, Обрадовић, Црноглавац, Ђукић, Радивојевић 4, Марковић 3, Илић 9(7), Рнић 6, Милосављев једна одбрана, Цупара осам одбрана, Ћирић 1, Бељански, Марсенић 7, Стевановић, Вујин 6, Иванишевић седам одбрана.