Дерби Елитне лиге: Суботичани из седмерца до бодова

Одличну утакмицу одиграли су рукометаши Спартака и Кикинде у борби за бодве у елитном рангу такмичења. После велике борбе и резултатске неизвесности славио је домаћин – 24:23.
rukomet, freeimages

Суботичани су током првог полувремена били бољи, имали су стално вођство и на одмор отишли са лепом предношћу од три гола. И у наставку домаћин је имао и пет голова више (14:9) и чинило се да ће без већих проблема освојити бодове.

Међутим, тако нису мислили Кикинђани, заиграли су чврсто и ефикасно и у 58. минуту изједначили на 23:23. Спартак је имао последњи напад, пет секунди пре краја судија су досудиле  седмерац, а сигуран је био Никола Илић и свом тиму и навијачима донео велику радост - 24:23.

С. Ст.

Спартак - Кикинда 24:23 (11:8)

СУБОТИЦА: Спортска хала Дудова шума, гледалаца 600, судије: Алимпић и Црњански (Бачка Паланка). Седмерци: Спартак 4 (3), Кикинда 1 (1), искључења: Спартак 6, Кикинда 6 минута.

СПАРТАК: Бижић (3 одбране), Пилиповић, Куртеш 4, Н. Пејић 3, Ј. Пејић, Кулунђић, Вуковић 7, Ољача 1, Спремо, Којадиновић 1, Шукић, Ђуровић, Скубан 2, Каран 1, Илић 5 (4), Арђелан (6 одбрана).

КИКИНДА: Ковачевић, Барјактаревић, Дукатаров, Лисица 6, Голић 1, Кењало 2, Павлов, Потпара 5, Мишков (5 одбрана), Станковић, Врговић 2 (1), Панић, Трумбеташ 4, Комарек 3.