Добој: Воша кренула победом

Рукометаши Војводине славили су у првом мечу на међународном “ТВ турниру шампиона” у Добоју пошто су били бољи од израелског првака Хапоела у групи Б. Могао је шампион Србије да буде и убедљивији, да му у завршници није пала концентрација, што је Хапоел искористио да ублажи пораз.
Strahinja Stankovic/F. Bakic

Екипа Бориса Ројевића одлично је отворила меч и повела 5:0. Војводина је целу утакмицу била у вођству, диктирала је темпо, да би у 25. минуту имала и плус осам (16:8). После одмора Новосађани су наставили у истом ритму, користили су грешке противника у нападу и после брзих контри били су успешни пред голом Израелаца.

Осам минута пре краја Војводина је имала рекордних десет голова предности (28:18). После тога су Новосађани мало стали, па је Хапоел у последњих шест минута смањио вођство српског шампиона, али није могао више од тога.

– Ово нам је прва провера откако смо променили играчки кадар. Нисам презадовољан игром, поготово у одбрани, али тек је почетак припрема. Верујем да ћемо како време буде одмицало, расти из утакмице у утакмицу. Војводина мора да показује много бољу игру – рекао је после победе над Хапоелом тренер рукометаша из Новог Сада, Борис Ројевић.

К. Б.

Хапоел – Војводина 26:32 (10:17)

ДОБОЈ: Стадион спортских игара, гледалаца: 500. Судије: Амар и Дино Коњичанин (БиХ). Седмерци: Хапоел 3 (2), Војводина 5 (5). Искључења: Хапоел 4, Војводина 4 минута.

ХАПОЕЛ: Елимелцех, Шкалим 3, Мушенко 3, Зарфати 3 (1), Мештер, Палач 2, Низри, Дејановић (6 одбрана), Герера 2, Натан, Суркис, Елиас 6, Кохен 1, Лави 1, Слеш 4, Бошковић 1.

ВОЈВОДИНА: Ничић, Шипка 4, Милић 1, Челица 2, Остојић 2, Перовић (4 одбране), Ранисављевић, Марјанац, Ратковић 1, Томић 2 (1), Станковић 6 (3), Тркуља 6, Веркић (10 одбрана), Милашевић, Грозданић 5 (1), Радовић 3.