ЕХФ куп: Крај европске приче за Војводину

Десеткована Војводина више од приказаног није могла против ГОГ–а у Данској.
gog vosa, rk vojvodina

Рукометаши из Новог Сада изгубили су и реванш меч трећег кола квалификација за ЕХФ Куп и тако остали без групне фазе овог такмичења. Без најубојитијег бека Николића, првог пивотмена Тркуље, Томића, Ратковића и Овчине, са само 12 играча српски шампион није имао шансе против седмоструког првака Данске.

Војводина је техничким грешкама дозволила ривалу да поведе 8:3, али после тајм–аута тренера Бориса Ројевића уследила је организованија игра. Новосађани су се приближили на 12:11, док уз помоћ судија, домаћин прави нови низ – 8:2 и разлику на полувремену од седам голова. Војводина је добро отворила друго полувреме. Ројевић је вртео 11 играча како би колико–толико сачувао свежину. То је функционисало до 45. минута до када се предност од седам голова није мењала. Једноставно, већа ротација Данаца, одредила је крајњи исход. ГОГ је заслужено прошао у групну фазу, док Војводина није успела да понови успех од пре четири године, али може да буде задовољна овогодишњим издањем.

К. Б.

ГОГВојводина 38:25 (19:12)

ГУДМЕ: Дворана: Т арена, гледалаца: 1.200, судије: Јаскинс и Забко (Летонија). Седмерци: ГОГ 3 (3), Војводина 1 (1). Искључења: ГОГ 4, Војводина 6 минута.

ГОГ: Рикардсон 6, Киркелоке, Линдехроне 4, Андерсен 5 (1), Пујол 1, Микелсен, Числак 4 (1), Јоргенсен 5, Ларке 5, Ругаве, Бергендал 1, Ериксен, Гидсел 4, Кронборг 1, Јакобсен 2 (1), Клаусен.

ВОЈВОДИНА: Ничић, Милић 2, Мирковић 2, Челица 2, Потпара 3, Маријанац, Продановић 4, Станковић 6, Веркић, Милашевић 2, Грозданић 2 (1), Вучићевић 2.